.

.

Седмата Генерација Бебе Пелени, Големина Новороденче, 80 Брои, Super Pack, за Чувствителна Кожа

Седмата Генерација Бебе Пелени, Големина Новороденче, 80 Брои, Super Pack, за Чувствителна Кожа

DEN 398.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Сува бебе е среќен бебе, и нашата Големина новороденче пелени обезбеди 12-часовна заштита што ги држи оние насмевки доаѓање.На абсорбента јадро во нашата пелени не е белена или обработени со хемикалии кои содржат хлор, кој го спречува штетните токсини од внесување на патишта.Нашите Fresh AIR Дише Слој помага за ослободување на влажноста и ја повлекува влага далеку од бебешка кожа.Направени Слободни & Јасно со 0% Мириси, Лосиони, Хлор или Белење.Направени со користење само FSC Уверение, одржливо собрани растителна основа целулоза, која им помага на негуваме нашата планета шуми. 80 пребројувањето на Големината Пелени за Новороденче.Стил : Новороденче.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата