.

.

Свет Електрични 51344 Беркли 1-Светло Plug-In или Hardwire Замав Рака Ѕид Sconce, Бела, Месинг Акценти, Бело Платно Кабелот 5.75

Свет Електрични 51344 Беркли 1-Светло Plug-In или Hardwire Замав Рака Ѕид Sconce, Бела, Месинг Акценти, Бело Платно

DEN 971.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

PLUG-IN ИЛИ HARDWIRE СПОСОБНОСТ : иновативни 2-во-1 дизајн ви овозможува да се инсталира на вашиот pendant како plug-in, така да може да се стави било каде во вашиот дом или употреба на hardwire опција да се создаде елегантен cordless изглед.ЗАМАВ на РАКАТА И PIVOTING ГЛАВА : на прилагодливи замав на раката и pivoting глава се совршени за читање дупки, задача осветлување и повеќе.РАЗНОВРСНА ДИЗАЈН : со мат бела боја и трендовски месинг акценти, овој ѕид светлина е разноврсна доволно за подобрување на секоја соба.ЛЕСНО се ИНСТАЛИРА : едноставно висат ова парче на обезбедени грабеж куки и вклучете го за лесно лесна инсталација.СИЈАЛИЦА БАРАЊА : 1x E26/Среден База 60 W Сијалица (се продава одделно).Шик farmhouse стил става практичност и функција во првите редови на дизајн, токму како Беркли 1-Светло Plug-In или Hardwire Ѕид Sconce.Криви линии и неутрални бои се земе backseat на минималистички форма и функционален дизајн на оваа задача светлина.Широк brimmed нервира сенка седи на крајот од месинг рака дека расположението fluidly па светлина, може да се посочи во различни правци.Совршен за monochromatic соба, месинг рака додава поп стил и изгледа зачудувачки на секоја страна од вашиот кревет.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата