.

.

Стоматолошки Лигавче Клипови Лигавче Носителот Клипови и Стоматолошки C Форма Заби Белење на Образот Ремените, 6 Шарени Салфетка Силикони Клип Лице Покривање Lanyard ?

Стоматолошки Лигавче Клипови Лигавче Носителот Клипови и Стоматолошки C Форма Заби Белење на Образот Ремените,

DEN 263.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

22 инчи/ 55.67 инчен/ 11.Широко се применува : овие лигавче носителот клипови се погодни за лекарите, медицинските сестри, наставниците, канцеларија на персоналот, келнери, кои можат да се откажам вашиот маски цврсто околу вашиот врат, со многу погодност за вас; Во прилог, устата поотворени за белеење на заби е идеален за домашна грижа за забите, која исто така може да работи како забава, подароци или игри за да се види вашите пријатели насмевка и се смееш.Ликвидација и poking на ризик може да постои, ве молиме да ги задржи подалеку од мали деца.Пакет содржина : постојат вкупно 12 парчиња на устата retractors за белеење на заби во пакетот за вас, вклучувајќи ги 6 парчиња на стоматолошки устата отварачки и 6 парчиња на флексибилни лигавче носителот клипови, кои може да се задржи вашата уста отвори и ублажување на притисокот на ушите; убав комбинација за на стоматолог за да ги проверите вашите заби.7 cm, умерена големина е многу погоден за повеќето луѓе.Практични и корисни : денталната лигавче клипови можат да бидат вашите уши и да ви овозможи да дишете лесно, го задржи вашето лице чисти, како и да се намали ризикот од добивање валкани или загубени; И расположливиот стоматолошки усна образ ремените можат да работат лесно и во удобен начин да се добие широк приказ за перорална инспекција и ортодонтски третман, идеален за стоматолошки клиники, заб белење салони и повеќе.89 см во должина Количина : 12 парчиња Пакетот вклучува : 6 x В облик на заби белење на образот retractors 6 x Силикони стоматолошки лигавче носителот клипови Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Умерена големина : секој лигавче клип за салфетка мерки за прибл.Партија услуги : Овие расположливиот стоматолог bibs не се ограничени на орална нега, што исто така може да се пријават за забава и да стане незгодно реквизит за игри, со многу повеќе да се забавуваат и да се смее на партијата.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата