.

.

Бебе Пелени Големина 3, 76 Кт, Huggies Малку Двигатели

Бебе Пелени Големина 3, 76 Кт, Huggies Малку Двигатели

DEN 245.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Huggies Малку Двигатели бебе пелени големина 3 одговара бебиња 16-28 lb. (7-13 kg). #1 Фитинг Пелена* карактеристики 5-Начин се Вклопуваат Систем со contoured форма да се движат со baby & практично се елиминира протекување (*Влажни Одговара, Меѓу Отвори Пелени).Dry Touch Лагер апсорбира wetness на контакт & Течење Систем за Заклучување ви помага да се спречи протекување до 12 часа.Snug Fit Корселе и Двојно Зафат Ленти се задржи на пелена во место додека бебето е индексирање, подвижна или одење.Huggies' Pocketed Корселе помага во спречување на пелена blowouts (NB-Големина 2), плус wetness индикатор менува бојата кога бебето е подготвена за промена на пелена.Мирис слободни, лосион за слободни, paraben слободни и без елементарен хлор и природни гума латекс.Huggies' Size Up индикатор овозможува да знаете кога бебето треба да се преселат на следната големина на пелена.Пакувањето може да се разликува од сликата покажана.Huggies Малку Двигатели Бебе Пелени се наменети за активно бебиња!Нашите #1 Фитинг Пелена, * Малку Двигатели бебе пелени функција contoured форма и Snug Fit Корселе што помага да се елиминира недостатоците на нозе & половината.Двоен Контрола Ленти се одржи на пелена во место и да помогне да се спречи доделување додека индексирање, одење & работи.Huggies' Dry Touch лагер апсорбира wetness на контактот за да и помогнат на кожата чиста & здрава, додека на абсорбента Течење Систем за Заклучување ви помага да се елиминира протекување до 12 часа на заштита.Малку Двигатели сега функција Huggies' Pocketed Корселе да помогне да се спречи пелена blowouts (NB-Големина 2).Тие, исто така, вклучуваат wetness индикатор за да знаете кога бебето е подготвена за промена на пелена.Плус со Huggies' Size Up индикатор, ќе се знае кога е време за бебето да се движи до следниот пелена големина.Малку Двигатели за еднократна употреба бебе пелени се противалергиски, мирис слободни, лосион за слободни, paraben слободни и без елементарен хлор и природни гума латекс.Кој ексклузивни Дизни Кралот Лав дизајни, Малку Двигатели Пелени се достапни во големина 3 (16-28 lb.), големина 4 (22-37 lb.), големина 5 (27+ lb.), големина 6 (35+ lb.) и големина 7 (41+ lb.).Приклучи се Huggies Награди+ Напојува со Пренесам да се добие награден брзо.Заработи поени за Huggies пелени и да се брише, во прилог на илјадници други производи, за да ги откупи за стотици подарок картички.Преземете ја Пренесам Награди стан за да започнете денес! (*Влажни Одговара, Меѓу Отвори Пелени).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата