.

.

10 Парчиња Пинцети Убавина Гуру Сет од Нерѓосувачки Челик, Пинцети Веѓа шминка Прецизност Пинцети Посочи и Коса Совет Пинцети за Веѓа Удирање Splinter Ingrown Отстранување

10 Парчиња Пинцети Убавина Гуру Сет од Нерѓосувачки Челик, Пинцети Веѓа шминка Прецизност Пинцети Посочи и Коса

DEN 239.28

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пакет се вклучени : постојат 5 парчиња на посочи игла, пинцети и 5 парчиња на вертикален главата пинцети, 10 парчиња во вкупниот; 2 стилови пинцети одговараат може да ви се исполнат различни барања.Донесе погодност за вас : овие нерѓосувачки челик пинцети може да го извади надвор веѓа коса или носот коса ефикасно, со силен и цврст стисок дека тие ќе ги собереш на најмалите индивидуални коса без напор, што го прави лесен за вас за да одржувате уредни и чисти изглед.Изработени од нерѓосувачки челик : овие прецизност убавина пинцети се изработени од квалитетни нерѓосувачки челик, здрав изградба прави здрав и долготрајни, лесен за употреба и чисти, може да ви послужи за долго време, не е лесно да се скрши.Просечната големина : отворањето на пинцети помеѓу prongs е дизајниран во соодветна големина, ниту премногу широк, ниту премногу тесен, што го прави полесно и попрецизно да се лоцира и контрола без блокирање на очите или стружење на вашата кожа.Мулти функционални : нашата splinter отстранување пинцети со добро усогласена совети и вертикален форма ќе ви помогне многу во подигање на мали предмети, како splinters, стакло, и други работи вградени во прстите, рацете, нозете и нога.Каде да се применуваат : Ние ќе се обезбеди 2 различни пинцети со различни совети и агли, кои се погодни за различни употреба сценарија.Тоа може да го извади веѓите, ingrown коса, фрагменти, стакло, и дури и на најмалите еден коса, со висока точност и едноставна операција.Здрав и здрав : Изработени од квалитетни нерѓосувачки челик, здрав изградба на ingrown коса removals прави здрав и долготрајни, лесен за употреба и чисти, може да ви послужи за долго време, не е лесно да се скрши.Карактеристики : Материјал : не ' рѓосувачки челик Боја : како на сликата покажува Количеството : 10 парчиња Пакетот вклучува : 10 x Splinter отстранување пинцети Забелешка : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Бојата може да постои мала разлика поради различни екранот се прикажува.Овој производ содржи посочи додатоци, ве молиме да се биде внимателен да ги задржи подалеку од деца.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата