.

.

Chumia 5 Парчиња Не се Лизга Зафат Пинцети Чудни Совет Нерѓосувачки Челик Tweezer Широк Прецизност Совет Клип Tweezer за Ingrown Коса Веѓа Обликувањето Splinter Blackhead Смена (Црна Гум?

Chumia 5 Парчиња Не се Лизга Зафат Пинцети Чудни Совет Нерѓосувачки Челик Tweezer Широк Прецизност Совет Клип Tweezer

DEN 215.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

5 Бои во еден сет : доаѓаат со 5 парчиња зафат чудни совет пинцети во 5 бои, доволни количини и различни бои за да се исполнат вашите дневни потреби, тие исто така можат да бидат дадени како подароци на вашите пријатели и семејството.Удобно да се одржи : широк тело дизајн и cushioned вметнете обезбеди удобно, сигурна потпора за корисници, ако борба со тенок, мало пинцети дека флип и тек кога ќе се обидете да tweeze, ќе го цениме здрав, стабилен, не се лизга чувство на овие помош на пинцета.Нерѓосувачки челик материјал : пинцети се направена од нерѓосувачки челик за да се спречи рѓа, рака-поднесе совети брзо да ги отстрани несаканите влакна на лицето и телото; Бидејќи тие се добро усогласени, совети ќе се сфати и да се отстрани, дури и кратко или парична казна коса без лизгање, сечење или кршење.Чудни совети дизајн : пинцети со зафат е погодна за веѓа чешлање со парична казна чудни совети кои се одлични за отстранување на splinters и ingrown косата од области кои треба да бидат отстранети delicately; добро калибриран тензија нуди поголема контрола и стрес-слободен tweezing ритуал.Ефикасни за отстранување на влакна : контрола пинцети се намали иритација и црвенило од чисто влечење и удирање без tugging на нежна кожа, го изврши и за отстранување на splinters, blackheads, eyelash екстензии, веѓа shaping, итн.Chumia 5 парчиња широк не се лизга зафат чудни совет пинцети нерѓосувачки челик чудни пинцети прецизност совет коса клип пинцети за ingrown косата на лицето коса веѓа обликувањето splinter blackhead смена Квалитетен материјал : пинцети се направена од нерѓосувачки челик за да се спречи рѓа.Рака-поднесе совети брзо да ги отстрани несаканите влакна на лицето и телото.Бидејќи тие се конечно усогласени, совети ќе се сфати и да се отстрани, дури и кратко или парична казна коса без лизгање, сечење или кршење.Фино коса отстранување : Нашите не се лизга на зафат пинцети се намали иритација и црвенило од чисто влечење и удирање без tugging на нежна кожа, го изврши и за отстранување на splinters, blackheads, eyelash екстензии, веѓа shaping, итн.Карактеристики : Материјал : не ' рѓосувачки челик Боја : како што е прикажано на сликата Пакетот вклучува : 5 x Чудни совет пинцети Забелешка : Поради дисплеј, камера или други фактори, може да биде мало боја разлика, ве молиме обратете се до физичка стоки.Мали и укажа ставки вклучени, ве молиме да ги задржи подалеку од дофат на деца.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата