.

.

OdoBan Милениче Решенија Не Исплакнете Неутрален pH Кат Почиста се Концентрира, 3-Pack, 1 Галон Секој

OdoBan Милениче Решенија Не Исплакнете Неутрален pH Кат Почиста се Концентрира, 3-Pack, 1 Галон Секој

DEN 960.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Чистење на Моќ : Нашата Нема Исплакнете Неутрален p H Кат Почиста е формулиран со природно извлечен сурфактант систем кој што ефикасно ги чисти сите тешко подови и други површини, без употреба на потенцијално штетни хемикалии.Не Исплакнете Формула : Нашиот производ нежно лифтови далеку остатоци и смрдеа од урина, повраќање, фекалии, крв, трева, и повеќе од вашето домашно милениче може да го остави зад себе.Мулти-за Употреба : Нашиот кат почиста може да се користи на запечатени дрво, ламинатни подови, винил, глазирани плочки, асфалтни плочи, гума, запечатени бетон, мермер, гранит, природен камен, па дури и countertops, тоалети, тоне, и стаклени површини.Како да го Користите : се Разредува производ како што е потребно, а потоа четка на подот со чиста и lint слободни, влажна четка; додадете колку што е потребно за длабока почва или зголемување на разредување сооднос како што е потребно за екстремни чистење.Може да се примени со користење на четка или автоматски scrubber.Растворот : Секој галон на концентрира прави до 128 литри на чистење решение; овој сет содржи 3 литри вкупно, или до 384 литри на решение.Заштитете го вашиот дом или работно место од последиците на миленици со Odo Ban Милениче Решенија Не Исплакнете Неутрален p H Кат Почиста се Концентрира.Нашиот ефективна формула се редеа слободни, не остава остатоци, и има освежување и invigorating, сепак светлина цитрус мирис.Тоа може да се користи на мноштво на подови, вклучувајќи запечатени шумата, laminates, плочи, асфалтни плочи, гума, запечатени concreate и повеќе, како и други површини, вклучувајќи тоалети и тоне, стакло, па дури и countertops.Тоа е не се препорачува за недовршени дрво или подмачкана дрво.На неутрален p H формула е безопасен за бои и не остава леплива живеат зад себе.Секој галон на концентрира прави до 128 од чистење решение.Направи Животот Свежо со Odo Ban. *ЕПА Листа N (ЕПА Рег.Не 66243-2).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата