.

.

6 Pack 2 Инчен Наежвам Диск Ронки 50# 80# 120# со 1/4 месо тело Прилог Абразивни Слој Отстранување Диск за Метал (6, 2 инчи)

6 Pack 2 Инчен Наежвам Диск Ронки 50 80 120 со 1/4 месо тело Прилог Абразивни Слој Отстранување Диск за Метал

DEN 695.52

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【ДИЈАМЕТАР】Дијаметар : 2 Инчи.Доаѓаат со 1/4" месо тело Прилог. 【МАТЕРИЈАЛ кој се КОРИСТИ ЗА】Зелена 50# ронки Жолта 80# ронки - се Користи за цврст метал како челик.Бела 120# ронки - Користи на меки метали, како што се алуминиум.Разни ронки ќе ги задоволи вашите различни потреби. 【ШИРОКА УПОТРЕБА】Користат за deburring, мешавина, заврши, полски, чисти, и отстранување на облоги поефикасно со помалку притисок од жица четки. 【ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ】Флексибилни влакната бараат помалку притисок од жица четки, обезбедуваат поголема површина контакт од жица четки, и се одржува абразивни имотот во текот на животот на дискот. 【КОМПАТИБИЛНОСТ】 може да се користи со повеќето мулти-функција алатки, како што се електрични вежба, мини брусилки, и ротари tools.Се препорачува за да ја ротирате брзина помеѓу 15,000-25,000 вртежи во минута.Објектот Пакет Количина : 6 | Големина : 2 инчи.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата