.

.

Пелени за Новороденче/Големина 1 (8-14 lb), 32 Брои - Pampers Чиста Заштита Бебе Пелени за Еднократна употреба, Противалергиски и Unscented Заштита, Џамбо Пакување (Амбалажа & Отп?

Пелени за Новороденче/Големина 1 (8-14 lb), 32 Брои - Pampers Чиста Заштита Бебе Пелени за Еднократна употреба,

DEN 1968.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Pampers Чиста Заштита пелени направена со смислено избрани материјали за сува и здрава кожа.Абсорбента растителна основа лагер.Растителна основа и полипропилен влакна, збогатен со шеј путер да помогне да се заштитат кожата.Противалергиски и без хлор белење, мирис, parabens, и латекс* (*Природна гума).Брави далеку wetness од кожата до 12 часа.Дизајнер отпечатоци кои го прават Pampers Чиста комплетен пакет на стил и заштита.Направени со премиум памук за мека outercover и breathability.Pampers смирувачко Wetness Индикатор овозможува да знаете кога вашето бебе може да е потребна промена.Пакување и производите може да се разликуваат.Вашето пребарување за чиста заштита која работи е завршена!Дизајнирани да им помогнат на кожата да остане сува и здрави, Pampers Чиста Заштита пелени за заклучување wetness далеку од кожата до 12 часа, за исклучителен истекување заштита со кожата-љубов грижа.Плус, нашиот дизајнер, бутик отпечатоци направи Pampers Чиста само како скапоцени како што се заштита.Ние сме смислено избран сите наши состојки да се грижи за вашето бебе е скапоцени кожата.Нашите ексклузивни, растителна основа лагер** е збогатен со шеј путер да помогне да се негуваат и да се заштити кожата додека нашите outercover е зајакната со премиум памук, што Pampers Чиста Заштита пелени неустоимо мека и дише.Но состојки ние сме избрале да го напушти се исто толку важни.Тоа е зошто Pampers Чиста Заштита пелени се ослободени од хлор белење, мирис, parabens, и латекс* и се противалергиски. *Природна гума **Растителна основа и полипропилен комбинација Со Печат од Памук и памучни enhanced се трговски марки на Памук Incorporated.памук enhanced мека outercover содржи 15% памук.Направени со сосема хлор-слободен пената целулоза, минерални-врз основа на мирис апсорбер, и супер абсорбента полимер до 12 часа на сувост.Растителна основа и полипропилен лагер фитили wetness и хаос се далеку од вашето бебе е кожата и исто така е збогатен со шеј путер да се заштити кожата.Направени за мекост и breathability со премиум памук, полипропилен, полиетилен, и полиестер смеса.Плус нашата симпатична цртежи направени со бои кои не користат растера бои.Направени со p H-чувствителни лента што се менува бои да ви кажам кога вашето бебе може да е потребна промена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата