.

.

AUTOGEN 2-Фаза на Воздухот Вакуум Пумпа 7CFM 0.3 Pa за HVAC/Авто AC Ладилни Полнење, Degassing Вино, Крава за Молзење, Преработка на Храна

AUTOGEN 2-Фаза на Воздухот Вакуум Пумпа 7CFM 0.3 Pa за HVAC/Авто AC Ладилни Полнење, Degassing Вино, Крава за Молзење,

DEN 3839.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон. . 【Ротари Ване Вакуум Пумпа】AUTOGEN 2-фаза 7 CFM ротари ване вакуум пумпа се напојува со 3/4 HP сите бакар моторот за да се задржи вашиот HVAC сервисирање брзо и лесно.Нејзините 7 cfm проток може да ги привлече вашиот систем надолу толку ниско, како 2.25 microns (0.3 Pa).Доза Порти : 1/4" SAE, 1/2" ACME, 3/8" SAE.Напон/Фреквенција : 110/60 HZ.Масло Капацитет : 16.9 оз. 【Висока Ефикасност Топлина Дисипација】Засилен алуминиум легура школка, ефективна топлина дисипација, отпорноста кон хемиска корозија.Својот иновативен дизајн може да се спречи масло backflow и посебна издувен гас од нафта магла филтер уред, намалување на загадувањето и обезбедување посигурна работа. 【Практично Да Работат】Карактеристики едноставна масло пополни порта за чиста прелива, масло прозорец обезбедува важни информации како што се нафтата ниво и масло квалитет.Дизајнот на одлична почетна момент е лесен за стартување и висока ефикасност, која може да се задржи на тоа работно совршено дури и е помала температурата и пониски volt. 1/4", 1/2" и 3/8" пристаништа овозможи брз и лесен за сервисирање на автомобили и други ниски тонажа R12, R22, R134a, и R410a системи. 【Широка Примена】Воздух Вакуум Пумпа е применлив на вакуум пакувања, вакуум замрзнување, автомобилот репарација, гас анализа, медицина механизам, печатење механизам, и други вакуум evacuations.Тоа е, исто така, може да брзо едгар дега серии на смола, епоксидни, масло, и други растворувачи кога опремени со вакум комората. 【Гарантирано Задоволство】да Добијат право да работат evacuating и полнење на вашиот HVAC системи со оваа клима уред, вакуум пумпа, знаење со својата силна 1 година гаранција и AUTOGEN пријателски 24/7 услуги на клиентите!.Целокупната Димензии : 14.17 x 5.32" x 10.83. Тешки-должност Алуминиум Легура Школка.ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ.Не Се Лизга Перница Се Справи.Висока Јачина на звук за Ладење за Проширена Употреба.Масло Пред Стакло За Следење На Нафта Нивоа.Масло се Исцеди Plug Поставен на Дното на Нафта Резервоарот.Влезот Порт : 1/4" Одблесокот; 1/2" ACME;3/8" SAE.Напон /Фреквенција : 110 V/60 Hz.Слободен Воздух Зафатнина : 7 CFM.Крајната Вакуум : 0.3 Ап.Моќност : 3/4 HP.Масло Капацитет : 16.9 оз.Целокупната Димензии : 14.17 x 5.32" x 10.83 Тешки-должност Алуминиум Легура Casing ON/ИСКЛУЧУВАЊЕ Switch Non Лизга Перница Handle High Волумен Ладење за Продолжен Use Oil пред Стакло За Следење на Нафта Levels Oil Мозоци Plug Поставен на Дното на Нафта Резервоарот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата