.

.

ASCO 8290B002 Бронза Тело Воздух/Вода Пилот кој Управува Агол Тело Мулти-Цел Вентил, 1/2 Цевка Големина, 2-Начин Нормално Затворен, Влез Под Пршлен, PTFE Запечатување, 63 мм Вен?

ASCO 8290B002 Бронза Тело Воздух/Вода Пилот кој Управува Агол Тело Мулти-Цел Вентил, 1/2 Цевка Големина, 2-Начин

DEN 5759.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Нормално затворен операција.Директно преку протокот за максимална Биографија. 1/2" Цевка Големина.Земја на потекло : сад.ASCO е 2-начин клипот управуван процес вентил собранието со ХС серија позиција индикатор, и електромагнетниот пилот вентил.Ефикасна алтернатива на actuated топката вентил собрание, овој линеарна вклучување/исклучување на вентил е вашиот самостојна решение што може да се користат во различни апликации.Разноврсна, докажано, и сигурен, на 8290 серија процесот на вентили е достапен во Бронза или од не ' Рѓосувачки Челик.Сите компоненти се поддржани и произведени од страна на ASCO.На ASCO 8290 Серија агол-тело клипот вентил е 2-начин директно делува вентил достапен во нормално затворен или нормално отворен конструкции.Тоа се покажа издржливост во справување со агресивни течности, како што се пареа, топла вода, растворувачи, и светлината slurries.На 8290 Серија вентил е притисок управува со директно преку дизајн.Тоа е изградена со бронза или нерѓосувачки челик тела за употреба во бара апликации.Високо сигурен вентил доаѓа со многу изборни функции, вклучувајќи позиција ознака, мозочен удар граничник, и пропорционална контрола.На ASCO 8290 Серија вентил карактеристики : .На 8290 Серија вентили практично директно преку дизајн создава оптимален проток на патот и предвидува слични протоци да actuated топката вентили.Клипот actuator ротира 360° за да овозможи лесно собранието и позиционирање на пилот пристаниште изработка на инсталацијата брзо и лесно.Течност поминува под пршлен, што резултира со побавен затворање и значително dampening ефектите на вода низводно чекан.Испорака, квалитет, и вредноста се ASCO е посветеност на клиентите.Нашите 8290 Серија вентили се дел од најширока палета на течност автоматизација компоненти на располагање за испорака на истиот ден тие се нарача преку веб-сајтот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата