.

.

Вермонт Gage Челик Оди Plug Gage, Толеранција Класа ZZ, 20.76 mm Gage Дијаметар

Вермонт Gage Челик Оди Plug Gage, Толеранција Класа ZZ, 20.76 mm Gage Дијаметар

DEN 107.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Снабдени со сертификат за точноста може да се следат за да Национален Институт за Стандарди и Технологија (NIST).Оди (+) gage за мерење на долната граница на дупка.Достапни во широк спектар на големини од .20 мм да 25.49 mm.Направени од алатка челик 60/62 Rockwell c скала (Рк) ладно стабилизирана за durability.Class ZZ (толеранција на .0002") за подолго време се носат.Објектот Дијаметар String : 20.76 Милиметри | Број на Предмети : 1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата