.

.

YITAMOTOR LED Светло Бар 4PCS 4Inch 18W LED Работа Светлина ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Парчиња Теренски Светла за Возење Светилка Светла за Магла Водоотпорен Пикап Камион SUV

YITAMOTOR LED Светло Бар 4PCS 4Inch 18W LED Работа Светлина ПРЕДВОДЕНА од Поплави Светлина Парчиња Теренски Светла

DEN 695.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Супер Светло】 : 4inch Led Светло бар со 6pcsx3 Висок интензитет led, вкупно 18 W на 6,000 К боја температура.Тоа може да светне целиот напред гледање област, кои ќе ви даде удобно и безбедно возење. 【Високи Перформанси】 : го Издржат Тешките Средина, Diecast Алуминиумски Домување за Сила и Издржливост.Надградба на PC леќа површина, со висока светлина трансмисија.Нашите 4inch led парчиња имаат околу 50.000 часа живот време со IP67 оценет Водоотпорен/dustproof/quakeproof, анти-корозија за суровата средина. 【Подобро Дисипација на Топлина】 : Со цел да се добие најдобар топлина дисипација, нашите led светло парчиња зема 1070 алуминиум кој може да перформанси најдобри топлина дисипација и најдобри печат способност легура како топлина мијалник и обвивка.Алуминиум фан остри дизајн, го прави веднаш исчезнува топлина повеќе, побрзо и ефективно.Продолжи животниот век на светлината бар над 50.000 часа. 【Прилагодлив за Монтажа Додатоци】 : Со прилагодливи додатоци за монтирање, работата светлина може да се прилагоди на околу 90 степени, што прави да се менува насоката на светлото зрак полесно.Светилка може да се лизгаше по инсталирате додатокот. 【Широка Примена】 : предводени Од поплава работа светлина, може да се компатибилни со Џипови, 4x4, Камиони, Мотоцикли, спортски автомобили, atv настана, Автомобили, Бродови, итн.Многу внатрешна и надворешна употреба : Градина Осветлување, Дворот Осветлување, Back-up Светлина, Off Road Осветлување, Изградба Осветлување и така натаму.Возење во текот на ноќта може да биде безбедност опасност во недостаток на доволно светлина.YITAMOTOR IP68 Водоотпорен LED светло бар ти дава побезбедно возење искуство со супер-светли извор на светлина за вашата дневна возење, изградба осветлување, off road осветлување, дворот осветлување, брод осветлување итн.Надградба на вашиот камион со YITAMOTOR светлина бар да се направи најсветлиот ѕвезда во Ноќта.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата