.

.

PNGKNYOCN 6.35 mm 1/4 инчен Стерео Plug Машки до 1/4 Женски Стерео приклучок за Слушалки Гитара Продолжување Кабел Кабелот,Аудио Кабел Стерео Extender(55cm)

PNGKNYOCN 6.35 mm 1/4 инчен Стерео Plug Машки до 1/4 Женски Стерео приклучок за Слушалки Гитара Продолжување Кабел

DEN 239.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

6.35 mm Стерео Машки да се Женски Продолжување Аудио Засилувач Гитара TRS Кабел за Продолжување Жица Кабелот.TRS аудио/стерео проширување кабел има машко-да-женски конектор за да се постигне излез линија со пренесување на аудио од еден уред на друг (без разлика дали од компјутерот на звук одбор, или од некој засилувач да говорник). 6.35 mm стерео аудио кабел школка е направен од алуминиум.Тоа може да бидат користени за проширување на интерфејсот на различни 6.35 mm уреди, да ги заштити оригинални женски база или се користи како проширување функција. 1/4" моно аудио кабел користи 360-степен контрола на возилото и заштитен процес за подобрување на издржливост и стабилност и да се спречи EMI/RFI пречки. 1/4 инчи до 1/4 инчи продолжување кабел се поврзува 6.35 mm приклучок за аудио опрема, како што се домашна аудио засилувач, гитара, миксер, пијано, домашно кино опрема.Име на производ : 6.35 mm стерео аудио кабел.Кабел должина : околу 55cm/1.8 ft.Интерфејс тип : 6.35 mm машки да 6.35 mm женски, (6.35 mm 1/4 инчи TRS машки да се женски).Производ Материјал : Цинк Легура Машки Главата Школка + Алуминиумски Легури Женската Глава Школка + ПВЦ Жица и Бакарна Жица Јадро. 1/4-инчен стерео кабел постигнува излез линија со пренесување на аудио од еден уред на друг уред (без разлика дали од компјутер на soundboard, или од засилувач да звучници). 1/4 инчи до 1/4 инчи продолжување кабел се поврзува 6.35 mm приклучок за аудио опрема, како што се домашна аудио засилувач, гитара, миксер, пијано, домашно кино опрема.Пакување количина : 1x 1/4" машки да се женски аудио кабел за продолжување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата