.

.

Код Читач, Автомобилската Check Engine Светлина OBD2 Скенер, Romondes RD100 Автомобил Скенер Дијагностички Алатка за Автоматско Читање & Избрише Моторот на Грешка и Кодови за Сит

Код Читач, Автомобилската Check Engine Светлина OBD2 Скенер, Romondes RD100 Автомобил Скенер Дијагностички Алатка

DEN 719.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

RD100 OBD2 скенер код читач обезбедува точна и брза дијагноза за светски автомобил на сопствениците.Тест] [EVAP Тест] [Возило Информации.Компатибилен со 7 јазици (англиски, француски, шпански, германски, холандски, италијански,руски,португалски).На одборот за Следење на Тест : RD100 obd2 читателот да чита резултатите на on-board дијагностички мониторинг тестови за специфични компоненти.Возилото Информации : RD100 check engine светлина скенер за превземање на возилото информации,како VIN (Возило Број за Идентификација), ЦИРА, и CVN(Калибрација Верификација Број) DTC Пребарување : RD100 автомобил, мотор код читач на пораки со вграден-во DTC пребарување библиотека, можат да ги прочитаат општите и производителот специфични кодови, покажуваат дефиниција директно, зачувај вашето време за пребарување на интернет. ????【 Помине Годишниот Смог Проверете】RD100 код читач автомобил дијагностички алатка повраќа I/M Подготвеност за статус за да го проверите емисија поврзани со системи како misfire монитор, гориво систем за следење, сеопфатна компоненти монитор, O2 сензори, EVAP да им помогне на вашето возило подготвени се помине годишниот смог се провери. ????【Многу User-Friendly Дизајн】RD100 check engine код читач е plug and play, со доволно долг кабел, без батерии се потребни.I/M Подготвеност : RD100 авто автомобил читателот проверете I/M Подготвеност за статус за да знам дали автомобилот е подготвен за емисиите тест.со RD100 код reader, можете да знаете што се случува пред да го однесете вашиот автомобил на поправка продавница.О2 Следи Тест : RD100 мотор код читач провери ефикасноста на искористувањето на горивото и емисијата статус.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата