.

.

Litorange 6 Компјутери Проширување Завртка Завртки M6x80mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик Тешки Одредување Подлога Надворешни Хексадецимален Орев Проширување Ракав Водител н?

Litorange 6 Компјутери Проширување Завртка Завртки M6x80mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик Тешки Одредување Подлога

DEN 1065.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

★ Вклучувајќи : 6 Pack M6x80mm xpansion завртка водител на завртки, 1pc прашина компресор ,1pc лента.1pc благопријатни балони. ★ Материјал : тешки сидро болт е направен на 304 нерѓосувачки челик, водоотпорен, триење отпорни, отпорни на корозија, никогаш не рѓа и издржливи. ★ Апликација - Проширување Завртка Завртки може да се користи во конкретни и ѕидани.Широко се користи во оградата,burglarproof вратата и прозорецот,крошна,климатизација rach фиксација,дома декорација,инженерство,итн. ★ Лесно да се инсталира : ударна дупка во ѕидот, го чисти песокот и почвата во дупка, вметнување на проширување завртка во дупка, и користете клуч за да се стегне орев на проширување гром надвор од ѕидот дупка.Инсталација чекори : 1 : Изберете соодветен вежба малку и се направи дупка.Користење на вежба малку да се ударна дупка на ист дијаметар како проширување цевка на ѕидот; 2 : Користете дува балон и четка за да се отстрани песокот во дупка. 3:Прво исечете парче лента, се водат за тоа, и да ја заврши од проширувањето жлебот на орев. 3 : Затропа на проширување завртка во инсталацијата дупка. 4 : Ротира и да се стегне, инсталацијата е успешна.Совети : M6 проширување со М8 вежба .Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки Челик.Пакет : 6 компјутери M6x80mm проширување завртка водител на завртки, 1pc Прашина Компресор ,1pc лента.Прашина Компресор се користи за отстранување на песок и земја.Електрична изолација лента е да се спречи песок и почвата од внесување на обвивка.Работната принципот на проширување завртки По возење на проширување завртка во дупка на земјата или ѕид, затегнете орев на проширување гром со клуч, и топ ќе згасне.Но надворешниот метал ракав не се движи, па на голема глава под гром проширува метал ракав да го пополни целиот дупка.Во тоа време, проширување завртка не може да се извади. *Широко се користи во огради, анти-кражба вратите и прозорците, дожд свлечишта, климатизација ра фиксација, дома декорација, инженерство, итн. *Не ' рѓа, ниту деформација, нема загадување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата