.

.

КРАЛОТ VQ4100 Потрагата Преносни/Покривот Mountable Сателитска ТВ Антена (за користење со DIRECTV)

КРАЛОТ VQ4100 Потрагата Преносни/Покривот Mountable Сателитска ТВ Антена (за користење со DIRECTV)

DEN 479.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Преносни сателитска ТВ антена за DIRECTV услугата, не се компатибилни со SWM-само примачите.Се користи како или преносни антена или покрив монтирани (монтажа нозе вклучени).Поддржува повеќе гледање ТЕЛЕВИЗИЈА со вграден-во коаксијален двоен излези (програмирање мора да да биде на иста сателитска).Целосно автоматско сателитски стекнување.Напојува преку коаксијален кабел со ниту надворешно напојување потребно; вклучува 50' coax кабел и моќ инјектор.КРАЛОТ Потрагата за DIRECTV (VQ4100) е пренослив сателитска антена која ви дава слобода да ја земете вашиот омилен DIRECTV програмирање со вас на патот, на големо на отворено, или било каде во меѓувреме.Твојот ЦАР Потрагата антената е целосно автоматски, и ви дава пристап до вашите омилени програмирање.Дизајниран да биде многу преносни и едноставен за употреба на одлуки поставување на брз и лесен.Едноставно моќност до КРАЛОТ Потрага низ coax кабел и во рок од неколку минути на антена ќе автоматско заклучување на сателитскиот сигнал.КРАЛОТ Потрагата за DIRECTV го прави возможно да уживате во вашата омилена сателитска ТВ насекаде, во секое време.КРАЛОТ Потрагата работи за DIRECTV SD програмирање.КРАЛОТ Потрагата е познат да се работи со DIRECTV приемник модели D10, D11,D12, H20, HR20, H21, HR21, HR22, HR23, H24 и HR24. Тоа не е компатибилен со DIRECTV Ка бенд сателити или SWM само примачите.Направен во САД.КРАЛОТ Потрагата антена работи со DIRECTV SD програмирање со опција за додавање на контролор додаток (купи одделно) за да се направи систем компатибилен со ЈАДЕЊЕ HD и БЕЛ ТВ услуги, како и.Не го помрднувајте антената додека тоа е скенирање Уживаат во живо АНТЕНА HD ТЕЛЕВИЗИЈА, секаде каде што забавата трае со КРАЛОТ Tailgater Преносни Сателитска ТВ Антена.Наменета за спортски и отворено ентузијасти, КРАЛОТ Tailgater за ЈАДЕЊЕ е идеален за гледање на голема игра, вести, временска прогноза и филмови на tailgating партии, втората домови, campsites, RVs, па дури и backyards и гаражи.Автоматско-со цел антената е лесно да се постави и работи право надвор од кутијата.Плаќањето е едноставна, премногу.Без договори и без дополнителни надоместоци, на pay-as-you-go план од ЈАДЕЊЕ само на сметките за вас за неколку месеци ќе го користите.Кога сезоната завршува, едноставно откажете сателитски услуги во било кое време без казна.Веќе имам ЈАДЕЊЕ дома?Само додадете нов Соло ЈАДЕЊЕ HD приемник (се бара, се продава одделно) на вашата сметка за една сметка.Никогаш не ќе мора да бидат без ТЕЛЕВИЗИЈА повторно.Повик за ЈАДЕЊЕ да се види дали локалните канали се достапни во вашата област.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата