.

.

LICHAMP Сина Сликари Лента 2 инчи Широка, најголемиот Дел 4 Пакет Оригинални Сина Маскирање Лента, 1.95 инчен x 55 Метри x 4 Ролни (220 Вкупно Јарди)

LICHAMP Сина Сликари Лента 2 инчи Широка, најголемиот Дел 4 Пакет Оригинални Сина Маскирање Лента, 1.95 инчен x

DEN 2145.60

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Се применуваат Лента : Постават лента на површината, притискање надолу, како и да одите. Чека : Почекајте додека да се наслика е суво на допир пред да ја отстраните лента.ширина (27 N/100 mm) Затегнувачка Цврстина : 19 кг.Ако лепило држи до површината, се обиде агол од 90 степени. Безбедна Лента : Притиснете ја надолу цврсто со мазна работ, како кит нож или кредитна картичка.Мулти-Површина сина сликар е лента 2 инчен обезбедува одлична адхезија да широк спектар на површини во голем број на области, како што се изедначи или лесно текстура ѕидовите, вратите, baseboards, плочки и стакло.Сина сликари лента 2 инчен масовно пак, сликари лента широк 2 инчен, 4 ролни од 55 метри, 220 вкупно дворови, сина маскирање лента за сликари внатрешна и надворешна работа.Широк сликар сина лента 2 инчи 4 пакет со палачинка хартија подлога обезбедува conformability за лесно ракување и примена, лесно рака tearable и се противи slivering.Проверете бојата може за производителот и суво време.Lichamp Сликар сликари лента маскирање лента, Сина, 1.Не водат на лента, или тоа може да се укине или да се прекине.Како да го користите : 1.Ова го спречува боја од се зафрла со лента и од напукнување по боја линија. Резултат : Користете китови нож или жилет сечилото да се освојат по должината на работ на лента. Палачинка хартија подлога обезбедува conformability за лесно ракување и примена.95 инчи широка, 55 метри по тркалаат, 4 ролни вклучуваат, вкупно 220 метри Карактеристики : 1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата