.

.

8 Ролни Обоени Маскирање Лента, Виножито Бои Сликари Лента,Мултифункционален Уметнички Занает Хартија Лента за Сликарство, Дом, Канцеларија, Деца Етикетирање Уме?

8 Ролни Обоени Маскирање Лента, Виножито Бои Сликари Лента,Мултифункционален Уметнички Занает Хартија Лента за

DEN 892.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПАКУВАЊЕ се ВКЛУЧЕНИ : Нашата обоени маскирање лента поставена доаѓа со 8 бои : црвена, портокалова, жолта, зелена, сина, виолетова, розова и бела боја.Шарени маскирање лента може да ги исполни вашите различните потреби за занаети, уметност и DIY проекти.УМЕТНОСТ РЕЗЕРВИ ЗА ДЕЦА : Избрани бои може да се привлечат децата внимание, не само што може да ги донесе се забавуваат, но, исто така, го стимулира децата' имагинација и креативност, подобрување на нивната боја за признавање и промовирање на естетското чувство, создавајќи посебен креативен свет.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ : Обоени маскирање снимката е направена на еко-пријателски палачинка хартија која е не-токсични, без мирис, киселина-слободен водоотпорен, отпорни на абразија и издржливи.Можете да напишете нешто на неговата површина со различни пенкала и тоа покажува јасна.Жив боја нема да исчезнат.ЛЕСНО ДА се ДРЖИМЕ, СОЛЗА И ОТСТРАНЕТЕ : високо-квалитетна лепило на овие маскирање ленти држи безбедно на било која површина, без било солза или виткање, Со нејзината солза-по-рака материјал, тоа е лесно да се солза, без користење на алатки и не леплива остатоци е лево по отстранување.ШИРОКА ПРИМЕНА : Овие маскирање ленти може да се користи на многу различни површини.Се користи како виножито етикетирање лента за боја кодирање на движи кутии, садовите за складирање, кабинети, кабли, документи.Можете исто така да ја користите во домашна декорација, партија декорација, ѕид уметност, честитки, scrapbooking, автомобилската поправка и многу повеќе.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата