.

.

Pacon Спектри Сјајот Пенливи Кристали, Црна, 4-Унца Тегла (91870)

Pacon Спектри Сјајот Пенливи Кристали, Црна, 4-Унца Тегла (91870)

DEN 213.84

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Донесе искра и сјај на било каков проект.Шестоаголна форма на пластичен сјај кристали.Сјајот е не-токсични и се согласува да ASTM D-4236. Пластични издавање тегла има различни слот отвори за да се намали мензи. 4-унца тегла на Црн сјај.Боја : Црна | Големина : 4 Мл.Земете го вашиот уметност и занает проекти за да на следното ниво со Креативност Улица Занает Essentials!Пердуви, монистра, филц, sequins, papier maché, занает карпи и повеќе ќе ги преземе вашиот проект од добро кон одлично!Не занает снабдување кабинетот, заврши без овие уникатни embellishments..па нека нивните имагинации се кандидира диви!.Создаде уникатен и забава проекти со Спектри Делукс Крварење Уметност Ткиво!Влажни со четка и да се мијат убаво, проѕирна боја на хартија.Преклопуваат две бои и да ги види смеса.Или, додадете лепак за водата, за да се одржи специфични форми во место и да се создаде прекрасен, мулти-слоевит ефекти.Особина-tex нуди широка линија на предиво производи за различни намени.Асортиман на тегови, текстури и бои на предиво ќе се приспособат на повеќето образовни и занает потреби.Гориво на огнот на креативност со Креативност Улица Дрво Занаети!Со различни форми, големини, бои и апликации, овие дрво занаети може да се предизвика нивната имагинација за да се изгради проекти, мостови, катапулти и замокот во вредност од одбрана.Нашите дрво занаети се добра основа материјал за модели, скулптури или нешто друго, за богата фантазија..само додадете некои Prang бои, фломастери и лепак за да се заврши ремек-дело.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата