.

.

Bolaxin Flywheel Заклучување Алатка со 36mm 3/4 Инчи Wench за 6.6 L Duramax Мотор

Bolaxin Flywheel Заклучување Алатка со 36mm 3/4 Инчи Wench за 6.6 L Duramax Мотор

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Работа на Duramax 2500 / 3500 магнети .Отстрани метал пролет-натоварени инспекција плоча на дното на пренос.Алатка треба да слајд во отворањето кон мотор со врвот на алатка за ангажирање на забите на flywheel.Заклучување на flywheel на пренос наместо да мора да се отстрани стартер на пумпа за вода замена.Заби парчиња со завртки-Отстранување на гума инспекција капа за дното на пренос.Вметнете ја алатка во предниот дел на отворањето да се вклучат на flywheel и рака ги заостри гром да се одржи алатка во место.Фалсификувани 36mm socket-Употреба на balancer гром.Користење со 3/4" плоштад вози клуч.Квалитетот алатка -Изработени од CRV челик со трајност, flywheel заклучување алатка е анти- ' рѓа и корозија-отпорни.Работа со Duramax 2500 / 3500 магнети .Отстрани метал пролет-натоварени инспекција плоча на дното на пренос.Алатка треба да слајд во отворањето кон мотор со врвот на алатка за ангажирање на забите на flywheel.Заштедува време, со заклучување на flywheel на пренос наместо да мора да се отстрани стартер на пумпа за вода замена.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата