.

.

Nilight - 40005C-А 31inch 150W Место & Поплава Комбо Еден Ред 14500LM Off Road LED Магла & Возење Покривот Браник Светлина Барови за Џип Ford Камиони Брод, Гаранција 2 Години

Nilight - 40005C-А 31inch 150W Место & Поплава Комбо Еден Ред 14500LM Off Road LED Магла & Возење Покривот Браник

DEN 2044.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Светла мека светлина : 3 D проектори и напредни LED чипови, повеќе концентрирани мека светлина зрак и понатаму зрачењето далечина, 30 x 5 Вати висока моќност Led диоди во 6,000 К боја температура со 14500 Lumens.Издржлив дизајн : високо квалитетни алуминиумски домување со Црна насликани вештина, Висок/Низок прилагодливи нерѓосувачки челик монтажа заградата за подобар поглед и shatterproof PC леќи трајни да го издржат било груби состојба.IP67 Водоотпорен го оценувате : Одлична изведба на водоотпорен, shockproof и анти-корозија во екстремни временски услови.Долг животен век : Посебно дизајниран од алуминиум ладење перки ефикасно да го продолжи животниот век на над 30.000 часа.Работна Температура - -40~ 85 степени.Спецификации : LED Моќ : 150 W (30 x 5 W/еез Висок Интензитет Led диоди) Зрак Шема : на самото Место & Поплава Зрак (Најдобар избор како светла за Магла) Оперативен Напон : 9-30 V DC(Одговара 12 V, 24 V Возила, Автомобили, Камиони итн. ) Животниот век : 30, 000 часа погоре Водоотпорен Стапка : IP67 Боја Температура : 6000 K Лумен : 14500 LM Материјал : 6063 Алуминиум Профил, Високо квалитетни Led Чипови, PC Леќа Апликации : Nilight NI04 A серија е дизајнирана за да се подобри осветлувањето за сите корисници во текот на ноќта off road возење.NI04 A серија е популарна меѓу сите наши клиенти за својот висок квалитет и пристапни цени.Пристоен големина и дизајн даде одличен изглед кога ќе го инсталирате на вашето возило.Надгради КОМПЈУТЕРОТ леќа со што ќе се зајакне анти-гребење издржливост.Светлата имаат положено Водоотпорен Стандард.Специјална изработка се протега на животниот век на светлата над 50.000 Часа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата