.

.

Стерилен Шприц Филтер, CA Хидрофилна Филтрација,0.22 um Големината на Порите, 13mm Мембрана Дијаметар,CA Мембрана Индивидуално Спакувани 20/pk

Стерилен Шприц Филтер, CA Хидрофилна Филтрација,0.22 um Големината на Порите, 13mm Мембрана Дијаметар,CA Мембрана

DEN 631.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Мултифункционален конектори - опремени со машки луер - lock или машки се лизга и женски луер-заклучување конекции.Точни етикетирање - секој филтер се означени со специфични филтер материјал и големината на порите за лесна Идентификација дури и ако шприц филтерот не е Во оригинална амбалажа.Долниот задржете-up volume - поради подобрување на протокот на канал дизајн и да се намали растојанието помеѓу поддржува во рамките на домување, за подобро ракување на мал примерок количини или скапи примероци.РАЗЛИЧНИ ГОЛЕМИНА - Стерилни CA Шприц Филтер со униформа големината на порите структура; широк големината на порите избор, задржување на granule клеточна колекција.CA Шприц Филтер Дијаметар : 13mm, 25мм, 30мм, 0.22 хм ,0.45 um големината на порите брзо може да стерилизација на buffers, култура, медиуми или други решенија.Примена : Ткиво култура медиуми за подготовка, Стерилни филтрација и појаснување на биолошките течности,Сондата решенија,Протеини и ензим filtrations,Хибридизација buffers.Шприц лабораторија филтри не бараат мембрана замена и филтер за чистење, елиминирање на сложени и долготрајни подготовки.Шприц филтри се користат главно за примерок prefiltration, појаснување и отстранување на честички, и стерилизација и филтрирање на течности и гасови.Материјал : Целулоза Ацетат(CA) мембрана со Црвена Полипропилен домување, стерилни.Спецификации : 13mm 0.22 µm ;25мм 0.22 µm;30мм 0.22 µm;13mm 0.45 µm ;25мм 0.45 µm;30мм 0.45 µm;15pcs/20pcs.Карактеристики : Униформа големината на порите, висока порозност, низок отпор, брза филтрација стапка, и минимална адсорпција.Примена : Главно се користи за да се филтрираат честички и бактерии во биолошки примероци и растворливи во вода примероци.Школка е направена од ултра-чиста медицинска одделение полипропилен материјал, кој може да издржи autoclaving.HPLC/GC сертифициран производ со добра хемиска стабилност.Сите производи усвојување на увезени високо-квалитетни microporous мембрани со прецизни големината на порите и ниска адсорпција.Производот структура е прецизно дизајниран за да се обезбеди интегритетот на анализираниот примерок, без пречки, и висока ефикасност филтрација со ниска контејнер за јачина на звук.Различни избори : Повеќе класификации и спецификации за избор, да ги задоволат вашите различни потреби.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата