.

.

uxcell M10x100mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик Надворешни Хексадецимален Проширување Гром Ракав Сидро

uxcell M10x100mm 304 од не ' Рѓосувачки Челик Надворешни Хексадецимален Проширување Гром Ракав Сидро

DEN 2390.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Стандардна големина M10 проширување болт, 100mm вкупна должина, со рамен миење и хексадецимален орев. 304 од не ' рѓосувачки челик.Здрав и цврсти, отпорни на ' рѓа и корозија.Конкретни сидро и ѕидани сидро , лесно да се монтира.Широко се користи во оградата,burglarproof вратата и прозорецот,крошна,климатизација рек фиксација,дома декорација,инженерство,итн.Ако ѕидот е изграден од страна на релативно меки тули , тоа може да треба да се направи дупка која е 1mm помала од предложените.Воздухот тули, пена бетонски блок, не се погодни за овие проширување завртки. *Проширување е создаден од страна на затегнување на навој гром кој црта заострените конус проширување на еден ракав од ѕидот на дупка.*Широко се користи во оградата,burglarproof вратата и прозорецот,крошна,климатизација rach фиксација,дома декорација,инженерство,итн.*Не ' рѓа,ниту деформација,не-загадувањето.Спецификација : Име на Производ : Проширување Bolt Material : 304 од не 'рѓосувачки steel Color : Сребро Tone Thread Дијаметар : M10 Total Должина : 100mm / 3.94"Ракав Големина : 75mm x 12mm / 2.95" x 0.47"(L*D)Вежба Удар Дијаметар : 12mm / 0.47"Хексадецимален Ширина : 16.8 mm / 0.66"Тежина : 85g Package Содржина : 1 x Проширување Гром *Како да го користите : Стави на проширување завртка во земјата или дупка на ѕидот, а потоа стегнете ореви од проширување гром со клуч.На гром оди надвор, додека метална обвивка не се движи.На тој начин поголем главата на болт ќе се прошири метална обвивка, што го прави се пополни целата дупка.Сега, експанзија завртка не може да се извади.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата