.

.

Мини КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер, HTPC, Kodi Кутија, Сервер, Intel Core I5 6267U, BM19, AC WiFi2.4+5Ghz/BT4.0/VGA/HDMI/4USB3.0/2USB2.0/LAN/Smart Молчи Фан, (Barebone, НЕ RAM меморија, НЕ Складирање, НЕМА Систем)

Мини КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер, HTPC, Kodi Кутија, Сервер, Intel Core I5 6267U, BM19, AC WiFi2.4+5Ghz/BT4.0/VGA/HDMI/4USB3.0/2USB2.0/LAN/Smart

DEN 7343.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Компактен, целосно функционална, сите моќ и функционалноста на десктоп компјутер во компактен, стилски шасија, придвижуван од силна intel core i5 6267u процесор.TDP е околу 28w, ако 8 часа во еден ден, само околу 2 k Wh електрична енергија НЕДЕЛНО, заштеда на енергија и простор за заштеда на енергија.Barebone систем не е RAM меморија, не SSD, нема HDD и како и без било систем, мора да вметнете RAM, SSD/(SSD,HDD) и инсталирање на систем за своја.Ниска потрошувачка на енергија, ниска топлина, користете интелигентна контрола на температурата фан да се обезбеди долгорочна операција и стабилна топлина дисипација, бизнис пријателски функција.Дизајниран со vga, hdmi, 4 x usb 3.0, 2 x usb 2.0, lan, spk, микрофон, индустриски естетски дизајн и разумни интерфејс на изгледот, поддршка автоматски моќ по електричната енергија.Големина на 170 x 130 x 48mm, 2.5 килограми, 12v 5a напојување, со кабелот за напојување, бидете сигурни да го користите големите бренд меморија и ssd/hdd со обезбедување на квалитетот, многу моќен мини компјутер.Број на модел : HUNSN BM19 Боја : Сребро Материјал : Алуминиум ПРОЦЕСОР : Intel Core i5-6267 U Процесор (4 M Кеш, до 3.30 GHz) Меморија : 1 x SO-DIMM DDR3 L-1600, макс. 8 GB RAM Меморија : 1 x m Sata SSD, 1 x 2.5 инчен HDD Експанзија : 1 x m SATA3.0, 6 Gb/s; 1 x SATA3.0; 6 Gb/s; 1 x половина големина на мини-pcie Wi Fi, 1 x полна големина мини-pcie Wi Fi Аудио Картички : 6-канален звук со ALC892 Мрежна Картичка : RTL8168/8111/8112 PCI-E 10/100/1000 Gigabit NIC Wi Fi : Со двојна антена, 802.11 ac 2.4 и 5 Ghz Bluetooth : 4.0/4.2 I/0 Порт : VGA, HDMI, 4 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, LAN, Spk, Микрофон Моќ : DC100-240 V AC/50-60 Hz, DC 12 V/5 A Оперативни Температура : 0°C~70°C Centigrade (32°F~140°F) Температура на Чување : -20°C~80°C Centigrade (-68°F~176°F) Релативна Влажност : 10%~90% (не-кондензирање) Vesa Планината : Факултативен Тежина : 2.5 килограми Мерење : 170 x 130 x 48mm TDP : 28 W систем за Ладење : Smart молчи вентилатор (место и тоа вертикално да се намали брзината на вентилаторот & звук ефективно) Пакување Листа : HUNSN BM19 мини компјутер, напојување, кабелот за напојување, вертикална стојат, Wi Fi антени, гаранциона картичка Функција : 1. Поддршка diskless boot2. Поддршка за Враќање на AC Loss3. Поддршка за dual screen (VGA и HDMI) за симултан приказ или синхрони различни екранот Гаранција : 3 години Систем за Поддршка : Windows 7/10, Linux Ubuntu итн ВНИМАНИЕ : Barebone опција е без оперативен систем инсталиран, ви благодарам.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата