.

.

Velp S10240137 BOD Сензор Систем 10, 115V/60Hz

Velp S10240137 BOD Сензор Систем 10, 115V/60Hz

DEN 1660.80

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Комплетен пакет за 10 тестови, кои се состојат од 10-позиција мешајќи станица со BOD Сензори, темно стаклени шишиња, алкално носители и мешање барови.Лесно да се справи со, брз и лесен за читање.BOD Сензор е иновативна, меркур-слободни и исклучително сигурен решение за BOD анализа.На микропроцесори-контрола на притисок трансдуцерот трансфери Биохемиска потрошувачка на Кислород вредност директно на екранот : резултати се прикажани директно во mg/l, без потреба за понатамошно пресметување и се зачувуваат автоматски на BOD Сензор.Тоа одговара директно на шишенце од примерокот и автоматски се зачувува 5 BOD вредности на 24-часовни интервали што значи дека анализата може да продолжи во текот на викендот.На BOD анализа може да се добијат директно од екранот во секое време, дури и по пет дена.Мерење е достапна на 4 различни скали - 90, 250, 600 и 999 ппм ТЕЛА.Повисоките вредности може да се мери со разредување на примерок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата