.

.

Мини КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер, HTPC, Kodi Кутија, Сервер, Intel Core I7 6650U, 10 Windows или Linux Ubuntu, BM19, AC WiFi2.4+5Ghz/BT4.0/VGA/HDMI/4USB3.0/2USB2.0/LAN/Smart Молчи Фан, (4G RAM/128G SSD)

Мини КОМПЈУТЕР, Десктоп Компјутер, HTPC, Kodi Кутија, Сервер, Intel Core I7 6650U, 10 Windows или Linux Ubuntu,

DEN 9503.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Компактен, целосно функционална, сите моќ и функционалноста на десктоп компјутер во компактен, стилски шасија, придвижуван од силна intel core i7 6650u процесор.TDP е околу 15w, ако 8 часа во еден ден, само на 1-2 k Wh електрична енергија НЕДЕЛНО, заштеда на енергија и простор за заштеда на енергија.Windows 10 pro (64-битна) инсталиран, во собата се е напор и дека е подготвен да се кандидира директно надвор од кутијата.Ниска потрошувачка на енергија, ниска топлина, користете интелигентна контрола на температурата фан да се обезбеди долгорочна операција и стабилна топлина дисипација, бизнис пријателски функција.Дизајниран со vga, hdmi, 4 x usb 3.0, 2 x usb 2.0, lan, spk, микрофон, индустриски естетски дизајн и разумни интерфејс на изгледот, поддршка автоматски моќ по електричната енергија.Големина на 170 x 130 x 48mm, 2.5 килограми, 12v 5a напојување, со кабелот за напојување, сите користат големите бренд меморија и ssd/hdd со обезбедување на квалитетот, многу моќен мини компјутер.Број на модел : HUNSN BM19 Боја : Сребро Материјал : Алуминиум ПРОЦЕСОР : Intel Core i7-6650 U Процесор (4 M Кеш, до 3.40 GHz) Меморија : 1 x SO-DIMM DDR3 L-1600, макс. 8 GB RAM Меморија : 1 x m Sata SSD, 1 x 2.5 инчен HDD Експанзија : 1 x m SATA3.0, 6 Gb/s; 1 x SATA3.0; 6 Gb/s; 1 x половина големина на мини-pcie Wi Fi, 1 x полна големина мини-pcie Wi Fi Аудио Картички : 6-канален звук со ALC892 Мрежна Картичка : RTL8168/8111/8112 PCI-E 10/100/1000 Gigabit NIC Wi Fi : Со двојна антена, 802.11 ac 2.4 и 5 Ghz Bluetooth : 4.0/4.2 I/0 Порт : VGA, HDMI, 4 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, LAN, Spk, Микрофон Моќ : DC100-240 V AC/50-60 Hz, DC 12 V/5 A Оперативни Температура : 0°C~70°C Centigrade (32°F~140°F) Температура на Чување : -20°C~80°C Centigrade (-68°F~176°F) Релативна Влажност : 10%~90% (не-кондензирање) Vesa Планината : Факултативен Тежина : 2.5 килограми Мерење : 170 x 130 x 48mm TDP : 15 W систем за Ладење : Smart молчи вентилатор (место и тоа вертикално да се намали брзината на вентилаторот & звук ефективно) Пакување Листа : HUNSN BM19 мини компјутер, напојување, кабелот за напојување, вертикална стојат, Wi Fi антени, гаранциона картичка Функција : 1. Поддршка diskless boot2. Поддршка за Враќање на AC Loss3. Поддршка за dual screen (VGA,HDMI) за симултан приказ или синхрони различни екранот Гаранција : 3 години Систем за Поддршка : Windows 7/10, Linux Ubuntu итн Систем Стандардна Опција : Windows 10 про во англиски ВНИМАНИЕ : Други опции, Linux или на друг систем, друга систем јазик, не ја напушти HUNSN порака на ред, ви благодарам.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата