.

.

Сончевиот Пат Светла Отворено ,6 Пакет со 7 Боја се Менува Водоотпорен Хоризонтален Пат Светла Соларен Погон Шарени Осветлување Декоративни Светилки за во Градина ?

Сончевиот Пат Светла Отворено ,6 Пакет со 7 Боја се Менува Водоотпорен Хоризонтален Пат Светла Соларен Погон Шарени

DEN 1419.12

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Мулти-Боја Убава Светлина Ефект】 LED отворено соларни светилки обезбедува неверојатно многу убава во ефект на теренот.Совршена декорација во вашата Градина, Патио, Пат, Тревник, Дворот, Walkway како landscpe lighitng.Тоа не само што може да го задржи една боја постојано, но, исто така, 7 бои за да го промените интерактивно.Во процесот на промена на бојата. 【Заштеда на енергија】Без електрична енергија се потребни; Вграден во 1000m Ah батерија, тоа светлата до 8 часа во текот на летото и 5 часа, во зима по целосно наполнета.Време на полнење : 6-8 часа за сончев ден.бојата се менува соларни светилки отворено автоматски се претвори во темнина или во текот на ноќта и да го исклучите во текот на денот или светли област. 【Апликација】Погодна за отворен начин, тој боја на соларни светилки декоративни автоматски ќе се промени во Бела,Црвена ,Зелена,Сина, Жолта ,Розова ,Виолетова, која е добра во украсување на вашата Градина, Патио, Пат, Тревник, Дворот, Walkway како пејсажи осветлување за Божиќ, ноќта на Вештерките, партија, кампување, свадба и така натаму. 【Времето Отпорни】Направени од цврста конструкција за долготрајна издржливост.Не грижи за raining и снег, соларни пејзаж светлина може да функционира нормално, под секакви временски услови со водоотпорен оценка на IP65 и водоотпорна.Важно е дека соларен панел се чува бесплатно на нечистотија, остатоци или дури и снег.s временските услови. 【Гаранција за квалитет】Кога го користите за прв пат, ве молиме да ги покрие соларен панел целосно со капак и потоа притиснете го прекинувачот за да се вклучи.Обоени отворено светла за соларна, ние нудиме 12-месечна гаранција и 30 дена гаранција за враќање на пари 24 часа услуги на клиентите.Никакви проблеми, ве молиме контактирајте со нас веднаш, ние ќе ви обезбедиме со заштита и да се обезбеди задоволителни решенија.Соларни светилки треба да се држи подалеку од уличните светилки или било засенчување област, инаку тоа ќе влијае на нормална употреба на соларни светилки.Сончевата светлина го осветлува до 10 часа со целосно наполнет. (Зависи од интензитетот на сончевата светлина, локација, временските услови и сезоната смени) Бидете сигурни дека соларен панел вани доволно сончева светлина.Спецификации : .Материјал : ABS. 8 тезги светлината на екранот : Проследено со црвена, портокалова, жолта, зелена, сина, виолетова, бела, тебе боја на светлина.Соларен панел : 1.12 W, 20% на ефикасност.Батерија : 1x 3.7 V 1000m Ah 523450 батерија.Работно време : 10 часа по целосно наполнет.Прозрачна : 18 MCD.Водоотпорен одделение : IP65. Квалитет : 6 компјутери.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата