.

.

40 Ролни Washi Лента во Собата,Остава Флорални Дрво Washi Лента Шарени Декоративни Сликари Лента за Занает,Деца,Бележник,DIY,Подарок Завиткување (Виолетова)

40 Ролни Washi Лента во Собата,Остава Флорални Дрво Washi Лента Шарени Декоративни Сликари Лента за Занает,Деца,Бележник,DIY,Подарок

DEN 287.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ПАКЕТ : 40 ролни Washi Лента,0.59 инчен (15mm) широк x16.4ft(5 M)долго секој се тркалаат.Убави и шарени цвет и лист шема совршен за различни сценарија!.МАТЕРИЈАЛ : Washi Лента Направен од висок квалитет на хартија.Тоа може да биде лесно лупено надвор без да се оштети.Може да се држи во секое место, Не грижете се, за да остават траги кога ќе го отстраните.ДИЗАЈНИ : Ова Washi лента има различни модели за да се задоволат сите ваши потреби.Постојат флорални и maple leaf во различни сезони на пролет, лето, есен и зима ,Пријатели ќе бидат воодушевени од креативни подароци и украси што ќе се направи со оваа лента.Во оваа washi лента во собата, ќе ја најдете нашата 40 нови дизајни.Тоа е целосна забава.НЕМА ОСТАТОЦИ : Ова Washi лента НЕМА да го оштети вашиот Бележник; можете да ги отстрани и држи ги повторно лесно без да остават било остатоци.MUTI-за УПОТРЕБА : Сино/жолта/зелена/виолетова/розова washi лента може да се користи за да ги красат вашата Scrapbooking, дневник, страна книга на подарок завиткување, молив, scrapbooks, фото,налепници, книги, календари, картички, визуелна панели, вазни, фото рамки, итн.Сите тие многу убаво!.Направи секојдневни работи повеќе неверојатна со декоративни washi лента!.Тоа ја прави оригинална монотоно работите се промени colorfully,.Бидете оригинални шарени работите се промени повеќе живописни и жив.Ај пробајте го!. 40 Ролни Washi Лента, Лист Флорални Washi Лента Поставена Шарени Декоративни Сликари Лента за Занает,Деца,Бележник,DIY,Подарок Завиткување,Запишување на Материјали Естетски. 40 ролни Washi Лента,0.59 инчен (15mm) широк x16.4ft(5 M)долго секој се тркалаат.Убави и шарени цвет и лист шема совршен за различни сценарија!.Оваа washi лента има различни различен модел и големини за да ги задоволат вашите различни потреби.Оваа washi лента нема да го оштети вашиот Scrapbooks.Може да ги отстрани, држи ги повторно лесно без да остават било остатоци.Не грижете вашите деца се влезе во нив.Соодветни се за тенка области на површината, како што се книги, телефони, чаши,Подароци Кутија за завиткување,DIY и така натаму.Сите DAPUTOU Washi Лента се со висок квалитет и сосема нов, направен од Висок квалитет на хартија, Прават секојдневни работи повеќе неверојатна со декоративни washi лента.Па обидете се да бидете сигурни дека предметите ќе примите се исти како и слики, но поради разликите во светлината, агол, и да ги следат, објектите ќе примите може да се разликува малку од фотографиите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата