.

.

Mekar 2 ПАРЧИЊА Масло Железнички Адаптери Колекции и 1 КОМПЈУТЕР 6.0 Висок Притисок Масло Пумпа ПИС Вентил Воздух Тест Фитинг Алатка Компатибилен со Ford 6.0 L Powerstroke Дизел ?

Mekar 2 ПАРЧИЊА Масло Железнички Адаптери Колекции и 1 КОМПЈУТЕР 6.0 Висок Притисок Масло Пумпа ПИС Вентил Воздух

DEN 259.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【Совршен Fitment】– Компатибилен со Ford Супер Должност 2003-2010 F250 F350 F450 F550, Форд Екскурзија 2003-2010, Ford 2004-2010 E-350 E-450, опремени со 6.0 L V8 дизел turbocharged мотори. 【6.0 ПИС Вентил Воздух Тест Додаток Алатка】– Опремени со 1/4" цевка теми да се приспособат стандард воздух фитинзи.Тоа го заменува ПИС вентил и го задржува систем целосно затворен за да се избегне било можно протекување. 【Масло Железнички Адаптери】– основни алатки поврзани со гориво на железнички да се тестираат за пневматиците.Тоа овозможува да се набљудуваат на инјектор за контрола на притисок (ICP) на висок притисок на масло систем преку директен инструмент за конекција, и помага да тест на истекување на висок притисок на масло систем користејќи работилница воздух. 【Премиум Материјалот】– Направени од врвен квалитет цврст челик или месинг, тоа има одлични механички и физички својства, мазна површина, трајни отпорност на корозија, и постојано се тестираат и постепено се оптимизирани за да се обезбеди своите одлични перформанси и долг животен век. 【Задоволство Гаранција】– Било друг проблем во врска со производот, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ако не сте satisified со објектот, ве молиме слободно да се вратите назад и ние ќе целосна наплата назад до тебе.Ако објектот има дефект, ве молиме контактирајте со нас, ние ги преземе сите на одговорност и reissue бесплатно, без двоумење.Карактеристики : Масло Железнички Адаптери Течење Тест Kit These два адаптери ви овозможи да се справи со стресот тестирање на двете платформи (промени направени во 2004 година).Двата адаптери кои се поврзани со користење на стандардни 1/4-инчен NPT воздух црева и се пре-инсталиран со Viton O-прстени.Совршен Fitment : Компатибилен со Ford 6.0 L Powerstroke Дизел висок притисок масло систем.E-Series Compatible со Ford E-350 2004-2010 6.0 L V8 Дизел Turbocharged Compatible со Ford E-450 2004-2010 6.0 L V8 Дизел Turbocharged Excursion Compatible со Форд Екскурзија 2003-2010 6.0 L V8 Дизел Turbocharged F-Series Compatible со Ford F-250 Супер Должност 2003-2010 6.0 L V8 Дизел Turbocharged Compatible со Ford F-350 Супер Должност 2003-2010 6.0 L V8 Дизел Turbocharged Compatible со Ford F-450 Супер Duty2003-2010 6.0 L V8 Дизел Turbocharged Compatible со Ford F-550 Супер Должност 2003-2010 6.0 L V8 Дизел Turbocharged Package Вклучува : 200 x Масло Железнички Adapters100 x ПИС Воздух Тест Фитинг Алатка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата