.

.

Yeemie HDMI KVM Преклопник Со 2 Порти Споделување на 2 Компјутери со Еден Монитор, со Кратенка на тастатурата Switch, USB Кабел и Прекинувач Кабел, 3 Switch Режими,Поддршка UHD Продол

Yeemie HDMI KVM Преклопник Со 2 Порти Споделување на 2 Компјутери со Еден Монитор, со Кратенка на тастатурата Switch,

DEN 647.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

【2 ВО 1 OUT HDMI KVM ПРЕКЛОПНИК СО 2 ПОРТИ】HDMI KVM switch може да се направи 2 компјутери споделување на еден сет од тастатура и глушец и да ги следат, 4 USB 2.0 уреди за едно копче менуваат.Најдобар KVM Switch за да се направи вашата работа простор уредно и ефикасно.Заштеда на простор, да се направи вашата работа и животот полесен и попаметен. 【КРАТЕНКА на тастатурата SWITCH исто така поддржува HDMI уреди како веб камера, хард диск плеер, конзола за игри, DVR, NVR итн.Ако имате било какви прашања по сте го купиле овој производ ве молиме не двоумете се да не контактирате!Имаме 12-Месеци гаранција и нашиот тим ќе се потрудиме да ги адреса за вас.Функција : 1. 4 USB 2.0 портови, така што 2 компјутери можат да се споделат повеќе USB 2.0 уреди.2. 3 вклучете начини : Поддршка Домаќин копчето за префрлување,топла копчето за вклучување и switch-кабел.3. Напојува преку USB-Б кабли, без адаптер е потребно.4. Поддршка на висока резолуција max до 4 K x 2К@30 Hz, го прави слика на екранот повеќе таписерии и реални.5. Plug and play, без возачот е потребно.Спецификација : Боја : Blackmaterial : plastic Switching Начини Ви Треба : A. им Помогнам на Копчето HDMI KVM Switch 2 Порт е толку лесно да се префрлите.Едноставно притиснете го копчето за соодветната порта за избор префрлете се на Врвот панел.Откако ќе притиснете на прекинувачот, одберете LED осветлување укажуваат на тоа дека на пристаништето е избран во моментов.Б.На KVM HDMI Преклопник доаѓаат со вклучите кабелот, притиснете го прекинувачот копче за да го вклучите PC.В.ЖЕШКО КОПЧЕ-USB KVM HDMI Swtich со Топла Копчето за вклучување режими,тоа ви овозможува да погодно за пристап поврзани Компјутери директно од тастатурата, наместо рачно да ја одберете ги со притискање на пристаништето избор прекинувачи.1 : Домаќин Копчето за Префрлување/Кратенка на тастатурата Switching2 : (Топла копче 1 : "* + 1 или 2", Жешко копче 2 : "~ + 1 или 2")Како за да се поврзете HDMI USB KVM switch : 1. Поврзете HDMI1 и USB1 да PC1 во исто време;2. Поврзете HDMI2 и USB2 да PC2 во исто време;3. Поврзете HDMI Ouput да HDMI монитор/TV/display;4. Поврзете го USB тастатура и глушец на USB порта;5. Поврзување на принтер, У диск или друг USB уреди на USB 2.0 порт за да се забрза размена на податоци;6. Притиснете го копчето за прирачник прекинувач копче или топла копчето за вклучување за да се префрлате помеѓу два компјутери.Топло Забелешка : ве Молиме поврзете го глувчето и тастатурата за да К/M пристаништа на KVM switch, инаку кратенка на тастатурата може да не успее.Пакет Листата : HDMI KVM Switch x 1 USB Кабел x 2 Switch Кабел x 1 User прирачник x 1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата