.

.

TNP 4K HDMI KVM Switch 2 Порт, 2 Компјутер 1 Следи Switch 3 USB Преклопник Кутија, Вклучува Десктоп Продолжување Далечински Контролер, USB Тастатура и Глувчето за да се Префрлате Поме

TNP 4K HDMI KVM Switch 2 Порт, 2 Компјутер 1 Следи Switch 3 USB Преклопник Кутија, Вклучува Десктоп Продолжување

DEN 1608.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

2 HDMI Извор KVM Switch Кутија со 3 USB Порти - 3 USB порти за тастатура, глувче, печатач, и други USB периферни уреди/уред центар за контролирање на 2 HDMI извор компјутери, сервери, конзоли, или друг извор уреди кои можете да се поврзете и да пристапите од HDMI KVM switch.Поддршка до HDMI 4 K UHD на 30hz - Обезбедува висок монитор резолуција компатибилност за 4096x2160/3840x2160 на 30hz или помала резолуција, и 3 D барања, овозможува видео адаптери да конвертирате или се прилагодат помеѓу различни видео видови (DVI). 2 Префрлување & Контрола Метод за Контрола на копчињата на уредот панел за лесно префрлување помеѓу двојна компјутер извори.Вклучува надворешен remote desktop која нуди многу повеќе погодности.Plug & Play DDC (Прикажуваат Податоци Канал) Протокол - Идентификуваат прилог екрани видео спецификации и овозможи оптимални решенија и максимална резолуција како и Гама вредности за HDMI KVM да се прикажува на екранот монитор.Издржливи Тело - преносни 2 портен HDMI KVM Switch има шасија дизајн кој е компактен, лесен, и издржливи, блокирање сигнал пречки (нема сигнал изгубени) и стилски заврши.Тастатура-Видео-Глувчето (KVM) преклопник овозможува на корисникот да се контролира на повеќе од еден компјутер со една тастатура, глувче, и следење на корисник станица (често се нарекува "конзола").Корисниците можат да управуваат и пристап до повеќе компјутери или сервери од едно "конзола".Спецификација : Авто USB KVM Switch Resolutions до 4 K/30 Hz Switching Методи : Панел со Копчиња, Десктоп Продолжување Controller Output : 1 HDMIInput : 2 HDMI, 2 USB B, 3 USBMaterial : ABSPackage Содржина : 1x KVM Switch HDMI PC KVM 2 Порт, 2 Компјутер 1 Следи Switch За Повеќе Computer2x HDMI Злато Позлатен Cable2x USB за да го USB B Cable1x Надворешни Remote Desktop.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата