.

.

labtechsales Zander КА-МТ 4 Ecodry Адсорпција Desiccant Компресирани Прочистување на Воздухот Фен

labtechsales Zander КА-МТ 4 Ecodry Адсорпција Desiccant Компресирани Прочистување на Воздухот Фен

DEN 955.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Бренд : Zander.Mpn : КА-MT.Оваа Zander КА-МТ 4 Ecodry Адсорпција Фен Масло Бесплатни Компримиран Воздух Пречистување е во одлична состојба, тестиран, и е загарантирана да функционираат 100% .Овој систем потекнува од локалните лабораторија дека имал подготвено за инсталација, но никогаш не беше ставена во функција.Можеме да го прифатиме или кредитна картичка.Ве молиме контактирајте чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања.К-МТ 1-8 heatless desiccant фенови се дизајнирани да се исуши industrialcompressed воздухот, сигурно и ефикасно надолу за да притисок dewpointof -100°F (-70°C ).На единици се изградени во компактен mannerand дизајниран да биде слободна стои или да се монтира на ѕид.Тие areequipped со вграден-на пред - и по - филтрација и се со големина forvolumetric текови до 50.6 scfm (86 m3/h) (вшмукување капацитет на компресорот се однесуваат на компресија на 101.5 psi (7 гола)).Компримиран воздух прв влегува го потврдуваат GL пред-филтер.Continuingon, воздухот тече во еден од двата близнаци-садови (twin-chamberaluminium профили); двете полни со молекуларно сито - arenowned сушење-агент, каде што воздухот е исушени.Во текот на dryingprocess, втората комора се подложува на регенерација : Во thestart на сушење-циклус, овој комора е отворен за атмосферата anda мал дел од сушени компримиран воздух поминува низ thedesiccant кревет, транспорт на влажност надвор.Кога оваа procedureis заврши, комората е повторно под притисок во подготвеност да repeatthe сушење постапка.Континуирана, непречена работа ismaintained користење на т.н. притисок-замав технологија togetherwith поединечно управувани од главната и издувните вентили.Модел # : К-МТ 4 Сегашниот Модел # K4/16 D2-N115 M Volumetricflow1) inscfm (m3/h) : 21 (35) Nominalpipesize : 1/4 Пред-филтер : GL2 XL По-филтер : GL2 ZLH Nominal Pressure inbare (psi) : 16 (232) Nominal Temp.°F (°C) : 122 (50), Оперативен Притисок : 7 bar Design Press Exported Од Export Your Store.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата