.

.

Rigidhore Led Светло бар Колекции 2 парчиња 6inch & 42inch Еден Ред Поплави & Место Зрак Комбо 6,000 К Боја Температура Off Road Светлина Возење Светлина за SUV АТВ Камион Покривот Брани

Rigidhore Led Светло бар Колекции 2 парчиња 6inch & 42inch Еден Ред Поплави & Место Зрак Комбо 6,000 К Боја Температура

DEN 1439.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ВИСОКА ОСВЕТЛЕНОСТ : 8 D рефлексивни првенство леќа, да обезбеди повеќе концентрирани мека светлина зрак и понатаму зрачењето далечина, висока моќност Led диоди во 6,000 К боја температура.Двете страни имаат посебни поплава Рефлексивни првенство што ја прави зрачењето област во споредба со обичните 2 Ред led светло бар поопширно, да се подобри безбедноста на ноќно возење.ИЗДРЖЛИВИ АЛУМИНИУМ : Црна насликани алуминиумски домување, shatterproof PC 6063 леќи трајни да го издржат било груби состојба.Прилагодливи нерѓосувачки челик монтажа заградата за подобар поглед.Поголема светлина пренос стапка од ПММА леќа и понатамошно намалување на оптички загуба, над 50.000 часа животен век.ТОПЛИНА ДИСИПАЦИЈА & ВОДООТПОРЕН : Топлина мијалник направен од варијација алуминиум и мешани со материјали кои можат ефикасно да се спречи светлина бар нејасна поради остра разлика во температура.Одлична изведба на водоотпорен, до 3.3 нозете на вода за 30 минути и ефикасно прашина доказ, shockproof и анти-корозија во екстремни временски услови.АПЛИКАЦИИ : Универзална Монтажа голема Заграда се вклучени, лесно да се постави на било монтажа дупки и дупки со стандардни база месеци.Погоден за камиони, АТВ SUV Off-road Такома, Chevy, Нисан титан pathfinder, Hummer h2 h3,Јамаха викинг, Dodge ram меморија, Мотор, Брод Камион, комбе, ван Camper, проектор и сл.ПАКЕТ се ВКЛУЧЕНИ : 2 парчиња 6inch & 42 инчен led светло бар, 3 поставете го поставите монтажа голема заграда.Ако имате било какви прашања во врска со оваа светлина бар, ние ќе се обидеме најдобро да се служи.Rigidhorse led светло бар е да се подобри подобро осветлување за клиенти.Направени од високо квалитетни алуминиумски легури материјал, силна отпорност на корозија.Супер светол зрак, широк зрачењето растојание, за да се осигура безбедноста на клиенти на возење во текот на ноќта.*LED Светло Бар Колекции : 2 парчиња 6inch и 42 инчен еден ред низа на висока моќност чипови LED светло бар +3 групи на монтажа голема заграда.*Супер зрак : Место и поплави зрак комбо дизајн за затворите, но широк спектар осветлување. *Тврд материјал : Целосно алуминиумски домување, борбата против корупцијата, долгогодишен работи во тешко средина. *Материјал : 6063 Алуминиум Профил, Високо квалитетни Led Чипови, PC Леќа.*Карактеристики : Добри перформанси од водоотпорен, dustproof, shockproof и топлина дисипација. *Осветлување : на самото Место и поплави зрак комбо дизајн за затворите, но широк спектар осветлување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата