.

.

Hydronix HF45-20CLBK10 Вода Филтер за Домување 20 - 1 Пристаништа, Јасно Тело

Hydronix HF45-20CLBK10 Вода Филтер за Домување 20 - 1 Пристаништа, Јасно Тело

DEN 3395.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Користи било кој бренд 4.5" x 20" филтер.NSF стандард 42 сертифициран материјал. 1" Порти.Јасно Домување.Совршен за Хидропоника, Целата Куќа, Комерцијална и Индустриска Употреба.На Hydronix HF45-20 CLBK10 (Забелешка : Сликата покажува ПР верзија, ова не ги вклучува ПР копче) Големи Сини големина 20" Јасно Филтер за Домување е екстра-широк домување дека accommodates големи 4.5" широк филтри за зголемување на протокот.Тоа се прави на еден издржлив Поликарбонат дека е искористен со голем број на ниту еден корозивни хемикалии.Домување капа е висок проток полипропилен капа со 1" надворешни женски NPT пристаништа и големи внатрешни портови, дозволувајќи им на водата да помине низ брзо.Оваа Hydronix Големи Сини големина филтри е одличен избор за целата куќа или комерцијални апликации каде високи протоци се потребни. ** НЕ се вклучуваат филтер касети, загради, фитинзи, или монтирање на завртки.**.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата