.

.

EXTRAUP DC 12Volt 330 GPH Преносни Ниска Вшмукување Електрични Вода Трансфер Отстранување Алатка Пумпа Со Вшмукување Цревото за Полнење

EXTRAUP DC 12Volt 330 GPH Преносни Ниска Вшмукување Електрични Вода Трансфер Отстранување Алатка Пумпа Со Вшмукување

DEN 1247.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Моќност : 12volt DC ;Max Проток : 330gph; Max Лифт : 39ft.Ги отстранува Водата Надолу за Да 1/8" со Вшмукување Вода Прилог (Вклучени).Вклучени 6' црево,Вода Вшмукување Цедилка и impeller замена на комплет.Ова е Само-priming Пумпа.Работи одлично за одвод бојлери,вода кревети,машини за перење,или за пополнување светли системи за греење.Ве МОЛИМЕ да се Пополни на Вода во Пумпа Главата пред Првата употреба!.Оваа Extra Up пумпа е 12 V DC мулти-цел пренесување пумпа способни за пренесување до 330 Литри на час.Оваа општа намена пумпа е совршен за секојдневна и итна употреба.Спецификации : 12 V DCMax проток : 330 GPHMax испорака висина : 39 FTIncluded во овој Пакет : 1. 1pc комунални Pump2. 1pc 6 FT hose3. 1pc пластични вшмукување strainer4. 1pc екстра impeller5. 1pc англиски корисникот manual Applications : Поплавени подруми, вода трансфер меѓу базени, цистерни или други вода storage Draining waterbeds, затнат тоне, aquariums Also совршен за вода отстранување на перење соба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата