.

.

Huggies Малку Snugglers, Бебе Пелени Големина 3, 156-Каратно

Huggies Малку Snugglers, Бебе Пелени Големина 3, 156-Каратно

DEN 1171.20

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Huggies Малку Snugglers бебе пелени големина 3 одговара бебиња 16-28 lb. (7-13 kg).Huggies пелени функција Gentle Absorb Лагер кои се обезбедува абсорбента слој на заштита со премиум мекост & breathability за чувствителна кожа.Huggies' Pocketed Корселе помага во спречување на пелена blowouts & содржи хаос.Не флеш.Течење Систем за Заклучување ви помага да се спречи протекување до 12 часа, плус wetness индикатор менува бојата кога бебето е подготвена за промена на пелена.Бебе пелени за еднократна употреба се мирис слободни, лосион за слободни, paraben слободни и без елементарен хлор и природни гума латекс.Сега со Двоен Контрола Ленти кои помагаат да се задржи бебето пелена во место додека индексирање, подвижна или одење (Големина 2+).Пакувањето може да се разликува од сликата покажана.Huggies Малку Snugglers Бебе Пелени се дизајнирани за нежна кожа заштита, да им помогне на поддршка чисти & здрава кожа.Малку Snugglers' функција Huggies' Gentle Absorb Лагер, слој кој брзо привлекува влагата далеку и обезбедува премија мекост & breathability.На абсорбента Течење Систем за Заклучување ви помага да се елиминира протекување до 12 часа, нудејќи непобедлива заштита* која помага да се задржи бебето кожата удобно & здрави.Малку Snugglers функција Pocketed Корселе да помогне да се спречи пелена blowouts & содржат хаос.Плус со Huggies' wetness индикатор ќе знаеш кога бебето е подготвена за промена на пелена.Малку Snugglers бебе пелени за еднократна употреба се противалергиски & дерматолог за да се тестираат.Тие исто така се мирис слободни, лосион за слободни, paraben слободни и без елементарен хлор и природни гума латекс.Preemie & Новороденче големини, исто така, карактеристика на папочната врвца исечок да се заштити вашето бебе е папокот, а тоа се лечи.Кој симпатична Дизни Мечо Пух дизајни, Малку Snugglers Пелени се достапни во големина Preemie (до 6 lb.), големина на Новороденче (до 10 lb.), големина 1 (до 14 lb.), големина 2 (12-18 lb.), големина 3 (16-28 lb.), големина 4 (22-37 lb.), големина 5 (27+ lb.) и големината 6 (35+ lb.).Приклучи се Huggies Награди+ Напојува со Пренесам да се добие награден брзо.Заработи поени за Huggies пелени и да се брише, во прилог на илјадници други производи, за да ги откупи за стотици подарок картички.Преземете ја Пренесам Награди стан за да започнете денес! (*наспроти вредност бренд).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата