.

.

Atheros AR9832 AR5bhb116 Безжичен Wifi Половина Големина на Мини-Pcie Картичка 300Mbps

Atheros AR9832 AR5bhb116 Безжичен Wifi Половина Големина на Мини-Pcie Картичка 300Mbps

DEN 455.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Answer : ___________________________ Note : Ова Безжична Картичка може да не работат на IBM/Леново/Thinkpad и HP Верзија Лаптоп.Единствен чип, 802.11 n-уверение за безжична LAN клиентот решение со интегрирани MAC, baseband-от и 2.4/5 GHz радија.Овозможува PHY стапки до 300 Mbps.Во согласност со IEEE 802.11 b, 802.11 g, 802.11 d, 802.11 e, 802.11 јас, и 802.11 n.Оперативни системи : XP / Vista/WIN7,Linux.Состојба : Користено Име на Производ : Atheros AR9832 AR5 BHB116 Бренд : Atheros Модел : AR9832 AR5 BHB116 Интерфејс : Половина мини pci-експрес Стандард за Безжични : 801.11 a/b/g/n Лесно да го инсталирате на Компатибилен Со : се Вклопува сите бренд лаптопи, не вклучуваат DELL/HP/ЛЕНОВО Пакетот Вклучува : Безжична картичка * 1.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата