.

.

Шанса Бисери, Отстранување на Влакна Восок Грав се Топат Брзо Широко се Користи Ниска Точка на Топење Силна Вискозност за Мажи Жени

Шанса Бисери, Отстранување на Влакна Восок Грав се Топат Брзо Широко се Користи Ниска Точка на Топење Силна Вискозност

DEN 729.36

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Направени со природни состојки, тоа е безбедно за вашата кожа и не ја иритираат или да предизвика воспаление.Тоа може да се користи во многу делови, како што се на раце, нозе, пазуви, бикини, лицето и екстремитетите.Се применуваат за мажите и жените.Бела depilating восок грав, ниска точка на топење, силна вискозност, идеален за отстранување на парична казна влакната.Тврд восок зрна се користат за безболно отстранување на влакна може да биде лесно да се отстрани дома без потреба да плаќаат скапи салони и време.Восок грав имаат ниска точка на топење, па тие се топи брзо, што е удобен и лесен за употреба.Функција : 1. Бела depilating восок грав, ниска точка на топење, силна вискозност, идеален за отстранување на парична казна влакната.2. Тврд восок зрна се користат за безболно отстранување на влакна може да биде лесно да се отстрани дома без потреба да плаќаат скапи салони и време.3. Восок грав имаат ниска точка на топење, па тие се топи брзо, што е удобен и лесен за употреба.4. Направени со природни состојки, тоа е безбедно за вашата кожа и не ја иритираат или да предизвика воспаление.5. Тоа може да се користи во многу делови, како што се на раце, нозе, пазуви, бикини, лицето и екстремитетите.Се применуваат за мажите и жените.Како да го Користите : 1. Стави восок во грејач 2. Брзо загревање и топење во рок од 10 минути 3. Чисти кожата, ги исклучите влага, и да ги анализираат насока на раст на косата 4. Пред шанса, се применуваат мал слој од тоа на внатрешната страна на вашиот зглоб за да тестираат дали температурата е соодветно. 5. Нанесете тенок слој од восок на вашата кожа заедно насока на раст на косата 6. По шанса за околу 20 секунди,восок cools и форми на филмот, а потоа можете да се разбуди еден крајот на восок со восок стап 7. Се повлече до восок од насока на растење на косата да се отстрани.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата