.

.

SpeTool Керамички Помине Вежба Битови Цилиндар со Мазна Врвот Електрични Датотека 3/32 Инчен Нокти Педикир Помине Уметност Алатка, Средни, Розова

SpeTool Керамички Помине Вежба Битови Цилиндар со Мазна Врвот Електрични Датотека 3/32 Инчен Нокти Педикир Помине

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Керамички малку може да се користи во ноктите уметност, нокти и така натаму, погоден за стручно, салон за убавина, или домашна употреба. 2.35 mm (3/32 инчи) од нерѓосувачки челик месо тело со дијаметар одговара за повеќето електрични нокти машина на пазарот.Глава дијаметар : 6.6 ММ, мртвите должина : 13 MM, стил : тркалезна со безбедноста на врвот, чакал : медиум, боја : розова.Се користи за брзо отстранување acrylics/гел.Безбедност за површината работа, скратување и назад се пополни.Погоден за природни нокти како и вештачки нокти, голем алат за секоја професионална manicurist или почетник.Користете Spe Tool керамички вежба битови за револуција во вашиот професионален уметнички работа!Идејата производ за стручно, салон или домашна употреба!ЗАШТЕДА на ВРЕМЕ : Намалување на вашиот пат во половина, Тоа е толку удобен и ефикасен за вашите нокти.SAFE : уникатен дизајн е професионален за вас да се направи вашите нокти уметнички дела и ја штити кожата од оштетување.РАЗНОВРСНА : Можете да ги користите овие алатки за да се удар и smoothen вашите нокти, мелење на форма и да ги отстрани гел ноктите или мртвата кожа.ИЗДРЖЛИВИ : Направен од високо-квалитет и тешко носи керамички.ПРЕНОСНИ : Лесно да се носат и донесе нив и надвор.Можете да го направите вашите нокти уметнички дела во секое време секаде.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата