.

.

Се КРИЕШЕ Баласт со Ignitor - Светлата Единица за Контрола - се Вклопува Nissan Murano, Maxima, Altima, 350Z, Infiniti QX56, G35, FX35 - Xenon Баласт Замена 28474-8991A, 28474-89904, NZMNS111LANA Xenon

Се КРИЕШЕ Баласт со Ignitor - Светлата Единица за Контрола - се Вклопува Nissan Murano, Maxima, Altima, 350Z, Infiniti

DEN 959.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Замена криеше или ксенон баласт - Ова АА Палење HID Xenon Баласт ги вклучува КРИЕШЕ Igniter и е директна замена за баласт на популарната Nissan или Infiniti возила, вклучувајќи и модели со години 03, 04, 05, 06, 07, 08, 09, 10, 11, 12, 13, 14.Секој баласт е дизајниран за да се поврзете директно до вашиот возило, и НЕ бара програмирање или кодирање.-2019 Ново Дизајнирани hid xenon баласт да ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ спецификации.Одговара на следните возила - 2004 - 2014 година nissan murano 2007 - 2014 година nissan altima 2004 - 2014 година nissan maxima 2009 - 2014 година nissan 370z 2003 - 2009 година, nissan 350z 2008 - 2013 infiniti ex35 2003 - 2009 infiniti m45 2004 - 2015 fx 35 2005 - 2006 бесконечност q45 2012 - 2014 година jx35 и повеќе.видете подолу за целосната листа на возила.Го заменува Дел#NZMNS111 LBNA, NZMNS111 LANH, NZMNS111 LANA, 35261-66 K11, 3526166 K11, 28474-89904, 2847489904, 28474-89907, 2847489907, 28474-8991 A, 284748991 A.Совршен Компатибилност : На Ксенон Hid Светлата Баласт 100% Компатибилен Резервни Замена Дел.Одговара На Лево Или Десно Светла.Ве молиме проверете дел број пред купување за да се обезбеди fitment.За било какви прашања ве молиме да ни испратите порака.Го КРИЕШЕ или Ксенон Баласт во вашиот Nissan или Infiniti возило е одговорен за снабдување на моќта на вашиот светлата е сијалица.Оваа АА Палење HID Xenon Баласт ги вклучува КРИЕШЕ Ignitor и е директна замена за баласт на вашиот Nissan или Infiniti возило.Секој баласт е дизајниран за да се поврзете директно до вашиот возило, и НЕ бара програмирање или кодирање.Секој од вашето возило е фарови има свој баласт.Овие придушници најчесто се монтирани или на задниот дел или на дното на светлата.Додека HID Xenon Придушници не најчесто не успеваат така може вашиот фабрика светлата сијалица.Компатибилност : 2003-2009 Infiniti M35, M45 2005-2006 Infiniti Q45 2007-2014 Nissan Altima 2009-2014 Nissan GT-R 2004-2014 Nissan Maxima 2004-2014 Nissan Murano 2009-2014 Nissan 370 Z 2003-2009 Nissan 350 Z 2008-2013 Nissan Непријателските 2008-2013 Infiniti EX35, EX37 2012-2014 Infiniti JX35 2003-2007 година Infiniti G35 Купе 2005-2006 Infiniti G35 Седан 2004-2014 Infiniti QX56 2004-2014 Infiniti FX35, FX37, FX45, FX50 2004-2014 Infiniti QX70 Осветленост Дел Број : Производителот Дел Број : NZMNS111 LANH Осветленост Дел Број : NZMNS111 LBNA, NZMNS111 LANH, NZMNS111 LANA, 35261-66 K11, 3526166 K11, 28474-89904, 2847489904, 28474-89907, 2847489907, 28474-8991 A, 284748991 A.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата