.

.

Преку ШАЛТЕР 5213 12-Тон Високи Перформанси Шише Џек

Преку ШАЛТЕР 5213 12-Тон Високи Перформанси Шише Џек

DEN 732.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Преку ШАЛТЕР е 12-Тон Високи Перформанси Шише Џек карактеристики на соодветни материјали и градежни методи за врвна капацитет и безбедност.Тешки, машински плоча челик база е трајно заварени да цилиндар и пумпа собранието за течење без операција и дополнителна цврстина.Внатрешниот дизајн го спречува оштетување на цилиндар под висок стрес страна товари како што возило поместување на џек.Спецификации вклучуваат 5-7/8 инчи долго мозочен удар, на 8-7/8 инчен минимум повече висина, и 17-3/4 инчен максимална висина вклучувајќи го и 2-15/16 инчен долго завртка проширување.Во согласност со ANSI/PALD стандарди.Преку ШАЛТЕР е 12-Тон Високи Перформанси Шише Џек карактеристики на соодветни материјали и градежни методи за врвна капацитет и безбедност.Тешка, машински плоча челик база е трајно заварени да цилиндар и пумпа собранието за течење без операција и дополнителна цврстина.Smart внатрешен дизајн спречува оштетување на цилиндар под висок стрес страна товари како што возило поместување на џек.Џек има 5-7/8 инчи долго мозочен удар, на 8-7/8 инчен минимум повече висина, и 17-3/4 инчен максимална висина, вклучувајќи го и 2-15/16 инчен долго завртка проширување.Во согласност со ANSI/PALD стандарди.Вредност е во сржта на ШАЛТЕР алатка и опрема портфолио.За едноставна за поправка или на најсложените управливост загриженост, овие наградуваниот алатки универзално решавање на проблеми побрзо, и во подобра вредност, отколку било кој друг производ линија на располагање.Без разлика дали тоа е специјалност алатка или уникатно парче на услуга, опрема, преку ШАЛТЕР обезбедува врвни решенија за модерна автомобилската услуга предизвици, а зголемување техничари продуктивноста и продавница профит.Техничари се проблем solvers кои не се плашат од пот на нивните веѓата и маснотии на нивните раце.Тие се обезбеди висок квалитет на услуги дека побарувачката висок квалитет tools.Кога тие имаат потреба од сигурен алатка, тие знаат дека можат да зависат од преку ШАЛТЕР tools да се избави.Owatonna Алатка Компанија за долги дестинации — со гордост дизајнирање и производство на Американскиот специјалност услуга алатки, дијагностика и продавница за опрема од 1925 година.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата