.

.

2 парчиња Розова Обложени Нерѓосувачки Челик Прави и Криви Главата Пинцети за Продолжување Eyelash

2 парчиња Розова Обложени Нерѓосувачки Челик Прави и Криви Главата Пинцети за Продолжување Eyelash

DEN 112.56

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Пакет : 1 x директно совет tweezer и 1 x криви совет tweezer, можете да изберете да ја користите според вашата потреба;.Eyelash продолжување пинцети : специјално дизајнирани за професионална прецизност задача во калемење eyelash, со цел да се исполнат условите на eyelash продолжување работа.Нерѓосувачки челик пинцети : анти-магнетно и анти-киселина, отпор да ' рѓа; Погоден за шминка салон, козметика студио, шминка уметник, професионална употреба или лична употреба.Функција : добро за избирање, изолирање и подигање на трепките; парична казна посочи совети ги направи полесно да се движи во која било насока или агол.Со сигурна капа на главата : заострените парична казна совет пинцети, па ве молиме да ги користат со претпазливост и да се стави капи на главите кога не го користите за да се избегне гребење себе.Со добар квалитет и прецизност пинцети : не ' Рѓосувачки челик може да се sterilized лесно со алкохол, варени или мијат со сапун и вода, добар избор на false lash апликативни алатки за убавина, нега на парична Казна посочи совети : Лесно да се движи во која било насока или агол; Забелешка : не заборавајте да се стави на пластични безбедно капи на главите, кога не ги користите овие помош на пинцета.Директно совет nipper : 5.3 Инчен/ 13.5 см во должина, тоа е добро за лесно подигање на повеќе влакната исклучување на послужавник.Криви совет nipper 4.8 Инчен/ 12.2 см во должина, тоа е добро за изборот на индивидуалните lash или да се одделат на клиентот природни трепките со цел да се изолира една природна lash.Специјален дизајн : пинцети се специјално дизајнирани за прецизност задача во калемење eyelash, им помогне на калемење трепките, лесно да ги собереш на лажни трепките; А lash уметник/ почетник мора да имаат алатка, одговара за салон за убавина или домашна употреба.Други значења : исто Така, може да се примени за накит одлуки, ноктите уметност, електроника поправка, лабораториска работа, козметички отстранување на влакна, други парична казна занаети, и многу повеќе.Карактеристики : Материјал : не ' рѓосувачки челик Вид на совет : прави и криви Боја : розова Големина (L x W) : Криви tweezer : 12.2 х 1 cm/ 4.8 x 0.4 инчен Директно tweezer : 13.5 х 1 cm/ 5.3 x 0.4 инчен Количина : 2 парчиња Пакетот вклучува : 1 x Криви совет nippers 1 x Директно совет nippers.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата