.

.

ПОДРУМОТ на МОНИТОРИТЕ Модел SW-50T 1/2 HP 6,000 GPH во 0 ft., 4400 GPH во 10 ft. Леано Железо/Нерѓосувачки Челик Потопна Пумпа за отпадни води со Tether Плови Префрлате

ПОДРУМОТ на МОНИТОРИТЕ Модел SW-50T 1/2 HP 6,000 GPH во 0 ft., 4400 GPH во 10 ft. Леано Железо/Нерѓосувачки Челик

DEN 4776.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

1/2 HP, 6.6-Amp енергетски ефикасни постојан сплит-capacitor мотор (PSC) овозможува оптимално GPH излез.Пумпи 4400 GPH во 10 ft.лифт, празнење на отпадни води јама брзо (6000 GPH во 0 ft.лифт).Тешки Леано Железо/Нерѓосувачки Челик конструкција ќе го издржат harshest средини за години на служба.Dual-јаглерод, керамика и еден Buna-N, вратило печати заштита на моторот за подолг живот.Горниот и долниот запечатени топката лежишта обезбеди дополнителна ефикасност и екстремно тивка работа.Tether плови switch префрлување е лесно да се прилагоди, дозволувајќи им на отпадни води пумпа за работа во повеќе големина на боксот.Рачки 2 во цврст отпад; 2 во празнење.Подрумот на Мониторите е заштита на домови за над 30 години и продолжува да се води пакет.Ние се изгради на повеќето сигурен, user-friendly пумпи во индустријата користење на интелигентен дизајн, премиум компоненти, и квалитетот производствени практики кои вклучуваат темелно тестирање на секоја единица.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата