.

.

BRESSER Намалување 0.5 X Адаптер Променлива, Црна, 5914005

BRESSER Намалување 0.5 X Адаптер Променлива, Црна, 5914005

DEN 1116.00

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Намалување на леќи се користи за да се намали или зголеми слика дел, кога со помош на микроскоп камера.Адаптер им овозможува адаптација на окуларот се фокусира кога се користи со trinocular микроскопа.Особено погоден за камери со сензор големини на 1/2 инчи или 1/3 инч.Димензии : 6x3.5x3.5 cm / Тежина : 72.6 g.Обемот на испорака : Намалување леќа 0.5 x.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата