.

.

Хидраулични Monoblock Електромагнетниот Насочен Контрола Вентил, 5 Гајтанот, 13 GPM, 12V DC

Хидраулични Monoblock Електромагнетниот Насочен Контрола Вентил, 5 Гајтанот, 13 GPM, 12V DC

DEN 1742.40

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Електромагнетниот управувана хидраулични контрола вентил способен за контролирање на 5 двојно дејство на цилиндри.Способен е затворен центар или Моќ Надвор (конверзија приклучокот е потребно).Се користи за отворен центар системи (Пумпа да Резервоарот Тек).Макс Оперативен Притисок : P = 3625 PSI, T = 725 PSI, А & B = 4350 PSI.Протокот Оценка : 13 GPM (50 l/min), 12 Volt DC Solenoids, DIN 43650 3 Prong Конектори.Номиналниот Напон На Толеранција Од +/- 10%.Моќ Оценка : 37 Watts.Засилувачи : 3.08. 100% Должност Циклус. 12 Volt DC Solenoids.DIN 43650 3 Prong Конектори.Сите spools се двонасочни со пролет се вратат на неутрална позиција, калем е наменета за контрола и двонасочни цилиндри.А и Б пристаништа се затворени до Резервоар во неутрална позиција.Прецизност земјата и тешко хром-обложено spools обезбедат долг живот.Висока затегнувачка цврстина леано железо monoblock изградба.SAE О-Прстен пристаништа обезбеди солидна печат и да се спречи блокади.Се користи за отворен центар системи (Пумпа да Резервоарот Тек).Способен е затворен центар или Моќ Надвор (конверзија приклучокот е потребно).Прилагодливи Олеснување Вентил Опсег : 1500 до 3625 PSI.Прирачник Замени.Работат хидраулични цилиндри (Двојно Дејство или Еден-Тетекс) : Grapples (Навалување/Подигне Цилиндри), Кутија Нож (Висина на Вредноста).Инсталирање на задниот remotes на трактор.Работат Winches ("А" Гајтанот).Се Подигне/Долниот Депонија Камион Со Кревет ("А" Гајтанот).Работат Цилиндри за Снег Ора ("А" Spools). 12 Volt DC Solenoids DIN 43650 3 Prong Connectors Max Оперативен Притисок : P = 3625 PSI, T = 725 PSI, А & B = 4350 PSIFlow Оценка : 13 GPM (50 l/min)А & Б Работа Порти : #8 SAE О-Прстен (3/4"-16) Thread Inlet Порт : #10 SAE О-Прстен (7/8"-14) Thread Outlet Порт : #10 SAE О-Прстен (7/8"-14) Конец.Сите spools се двонасочни со пролет се вратат на неутрална позиција, калем е наменета за контрола и двонасочни cylinders A и Б пристаништа се затворени до Резервоар во неутрална позиција.Прецизност земјата и тешко хром-обложено spools се осигура долго life High-затегнувачка цврстина леано железо monoblock construction SAE О-Прстен пристаништа обезбеди солидна печат и да се спречи blockages Used за отворен центар системи (Пумпа да Резервоарот Тек)Способен да затворени центар или Моќ Надвор (конверзија приклучокот е потребно)Прилагодливи Олеснување Вентил Опсег : 1500 до 3625 PSIManual се Замени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата