.

.

1 од не ' Рѓосувачки Челик, Електрични Електромагнетниот Вентил 110VAC Нормално Затворен Воздух, Вода

1 од не ' Рѓосувачки Челик, Електрични Електромагнетниот Вентил 110VAC Нормално Затворен Воздух, Вода

DEN 350.16

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Изградени со индустриски одделение од нерѓосувачки челик, овој вентил е многу издржлив и еластични, течење отпорни, и оптимална за повисок притисок и температура проекти.Тоа може да се користи со вода за пиење или друг вода проекти, бензин, дизел гориво, kerosene нафта, природен гас, воздухот и др.Овој вентил е произведен со VITON печат.VITON е повеќето траен и високи перформанси гумени материјал со способноста да се спротивстави на високи температури и корозивни хемикалии и други течности како бензин, дизел гориво, масло, лубриканти.Ова високо одговорно вентил ќе се отвори и затвори за помалку од 1 секунда кога actuated; што значи дека ќе ја отворите или затворите протокот моментално кога се полни со енергија или де-полни со енергија.Исто така, нашата U. S. СОЛИДНА инженери се утврди дека животниот циклус на овој вентил е и над еден милион циклуси со соодветна услови на работење и одржување.Ве МОЛИМЕ ИМАЈТЕ на ум : Овој вентил НЕ е постојана должност вентил и НЕ треба да биде во континуирана употреба за повеќе од 8 часа во еден циклус; за да се стори тоа ќе го скратат векот на вентил и може да предизвика јадрото на вентил за да изгори надвор.Ако ви треба континуирана обврска вентил за вашиот проект, ве молиме да пребарувате за нашите U. S. СОЛИДНА Моторните Топката Вентили.Како и со сите U. S. СОЛИДНА производи, овој вентил доаѓа со ЕДНА ГОДИНА ГАРАНЦИЈА.Ако вентил не стане неисправни во рамките на првата година на купување, U. S. ЦВРСТ со задоволство ќе го замени.U.S.Солидна нормално затворени (N/C) електрични електромагнетниот вентил е изградена со висок квалитет, од нерѓосувачки челик тело, еден инч (1") женски навој (NPT) конекции, и Viton заптивка.Погодни за употреба со топла или ладна вода, гас, воздух, масла, многу низок вискозитет течности (.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата