.

.

Munchewy Сензорни Џвакање Ѓердан за Девојки Деца, Силикони Stim Teether Играчки Chewable Накит Гумени за Деца Години со Teething, АДХД, Аутизам, Гризе, Оралните Моторни Потреби(Розев?

Munchewy Сензорни Џвакање Ѓердан за Девојки Деца, Силикони Stim Teether Играчки Chewable Накит Гумени за Деца Години

DEN 167.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Кул сензорни гумени - Џвакањето е честа начин да се смири, фокус, и само-регулирање, особено за деца кои имаат сетилните потреби или аутизам.Munchewy сетилен џвакање ѓердан е начин безбедно да се исполнат дека треба да џвака.Кул дизајн е совршен за бебиња, години, деца, деца, момчиња, девојки и возрасни.Овие сензорни chewies се големи оралните моторни терапија алатки што ги прави модерно парче chewable накит и работат одлично како аутизам џвакање ѓердан.Анксиозност, стрес олеснување - Munchewy сензорни џвакање ѓердани се безбедни за џвакање опција за лица со сетилните потреби, како што се Аутизмот, PDD и АДХД.Тие помагаат во голема мера да го намали вознемиреност и стрес и за оние со сетилните текст нарушувања и да се обезбеди безбедна алтернатива за џвакање на рацете, ноктите, моливи, кошули, облека, и тврди предмети.Машина за миење садови безбедно за лесно чистење - Munchewy сензорни џвакање ѓердан за деца со аутизам, деца џвакање ѓердан и други chewable ѓердан сетилни предмети може да се добие валкани како ништо друго така лесно чистење е задолжително!Лесно чистење на валкани ѓердани, откако се во вашата чанта или притискање на ресторан кат со чистење на нив со благ сапун и вода.Безбедност отцепување затворач - Секој од нашите Munchewy сензорни џвакање ѓердан е опремен со отцепување безбедност на затворач за да се осигура безбедноста на вашите најблиски.Иако употребата на овие ѓердани, треба да се користат под надзор на возрасен, безбедноста затворач се додава за дополнителна заштита.Совршен подарок идеја за деца – Munchewy сензорни џвакање ѓердани направи голем дар на родендени, крштевки, назад на училиште, запишување, Крштевки, Божиќ, забави и прослави, или како подарок за празниците, роденден партии или фестивали - ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, Нова Година – било кое време е одлично време да се даде.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата