.

.

10PCS EEMB LIR2025 Батерија 3.7 V Литиум-јонска Монета Копчето Мобилен Батерии 40mAh

10PCS EEMB LIR2025 Батерија 3.7 V Литиум-јонска Монета Копчето Мобилен Батерии 40mAh

DEN 359.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

ОСНОВНИ ИНФОРМАЦИИ—Напон : 3.7 V; Капацитет : 40m Ah; Тежина : приближно 2.5 g; Дијаметар : 20mm, Висина : 2,5 mm. !!!ПОСЕБНА НАЈАВА—Полнење на батерија САМО со EEMB посветен на полначот.СЕРТИФИКАТИ—Повеќе од 400 EEMB батеријата модели се УЛ уверение.За пребарување "MH20555" на УЛ за сите EEMB УЛ информации за сертификација.ПРОИЗВОДИТЕЛОТ ДИРЕКТНО Ние се гордееме со обезбедување највисоко ниво на задоволство на клиентите, и ние имаме повеќе од 20 години искуство во литиум батерија индустрија.Ве молиме да не контактирате доколку имате било какви прашања во врска со производот преку порака.Ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа.ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ—не се преклопуваат или се меша батерии во неуредно начин.Ако позитивни и негативни терминали на допир едни со други, тоа ќе предизвика КРАТОК СПОЈ или ЕКСПЛОЗИИ!Ве молиме чувајте ги надвор од дофат на деца.НЕ ПРОГОЛТА.СКЛАДИРАЊЕ—ги клетки во 40%-60% наплаќа државата во текот на еден долг период на неискористениот период.Ние препорачуваме полнење на батеријата на секои три месеци по приемот да го одржува напонот.Чувајте ја батеријата на ладно и суво место. !!!ПОСЕБНА НАЈАВА—На батеријата може да не биде соодветен за некои LED свеќи.АПЛИКАЦИЈА—Може да биде соодветен за соларна светилка, сензор, соларни заварување шлем, и други електронски производи.LIR2032 : го Заврши полнењето на 1-2 часа,.LIR2025 : го Заврши полнењето во 1 час.LIR2450 : го Заврши полнењето во 3 часа.Bluetooth Слушалка.Светлината Игра Контролори.Соларни Тастатура.за Garmin Forerunner 10. Smart Watch.Автомобил Копчиња.Метеоролошка Станица.Домашно Милениче Tracker.Напон : 3.7 V. Капацитет : 40m Ah.Тежина : приближно 2.5 g.Дијаметар : 20mm, Висина : 2,5 mm.Макс. полнење на струјата : 40m Ah.Стандард испуштање струја : 8m Ah.Макс. полнење напон : 4.2 V. Празнење критичниот напон : >2.75 V.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата