.

.

BANVIE Автомобил Immobilizer Transponder Заобиколат Модул за Чип Key (Резервни чип Копче е Потребно ! само за чип Копче, не одговара за Други Immobilizer Начин)

BANVIE Автомобил Immobilizer Transponder Заобиколат Модул за Чип Key (Резервни чип Копче е Потребно ! само за чип

DEN 311.76

Залиха
Достапно за вашата нарачка

Тоа е заобиколат модул да се заобиколат на чип за повикување само, ве молиме имајте во предвид ова не е далечински стартер!безбедност дизајн за чип копче immobilizer, САМО компатибилен со повеќето автомобили со ЧИП КОПЧЕ, не ќе работат за други immobilizers.Заобиколува immobilizer за моторот чип за заклучување.едноставно две-жица конекција за супер лесна инсталација,.Ако вашиот клуч е поголема од оваа единица случај, ве молиме да земете чип или целата ПХБ до случај.Се заобиколат на чип immobilzer во фабрика ОЕМ копче фоб за поддршка на далечинскиот стартер автомобил алармот мотор старт/стоп им помогнам на копчето Copy копче.ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : 1. резервна копче со чип е потребно да одат во внатрешноста на кутијата, ако клучот е поголема од прозорецот, треба да се земе од ПХБ на копчето за да кутија, потоа стп; 2. тркала волан заклучување треба да биде објавен ако вашиот автомобил со тоа(метод види Деветтиот Слика и Опис.Тоа е заобиколат модул да се заобиколат на чип за повикување само, ве молиме имајте во предвид ова не е далечински стартер!!!Безбедност дизајн за чип копче immobilizer, САМО компатибилен со повеќето автомобили со ЧИП КОПЧЕ, не ќе работат за други immobilizers.Како да го инсталирате заобиколат модул?(Ве молиме имајте во предвид резервна копче е потребно да одат во внатрешноста на Кутијата, ако вашиот оригинален клуч е премногу голема, ве молиме отворете тоа да се добие чип единица ) Некои автомобили имаат RFID автомобил копче (чип копче), ако сакате да remote start автомобил, ќе треба да се заобиколат модул, инаку автомобил моторот не може да се стартува.Главни Чекори : 1) Отстранување на клуч за навртки на заобиколат модул контрола кутија, отворете ја кутијата за контрола; 2) Вметнување на ОЕМ автомобил копче или PCB или Копче чип под жица; 3) Заклучување шкафче и притиснете жици блиску до далечинскиот клуч, или копче за PCB или Копче чип; 4) ги Заостри завртки и заклучување на случај; 5) Кругови сетилните жица на ОЕМ автомобил копче штекер(круг повеќе кругови може да го подобри сигнал; 6) Се зацврсти на уреди со покажувач на каблите на автомобил копче штекер со лепак; 7) Обидете се да се започне автомобил на моторот за да се потврди заобиколат модул на работа, ако тоа не е работа, ве молиме обидете круг уреди со покажувач на жица повеќе кругови на автомобил копче приклучок, или проверете ја конекцијата ако тоа е право; 8) Место на заобиколат модул во скриен место.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата